fbpx
Filmų recenzijos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Dokumentinis filmas „Home“ – laikas pradėti nuo savęs

2009 metais Yanno Arthuro-Bertrando sukurtas dokumentinis filmas „Home“ – tarsi įstabaus grožio odė Žemei, nufilmuota iš oro daugiau nei penkiasdešimtyje šalių. Kartu šiuo filmu režisierius norėjo dar kartą priminti apie žalą, kurią žmogaus veikla daro mūsų planetai, ir apie būtinybę keisti mūsų požiūrį į savo namus.

Prieš žiūrėdama „Home“, maniau, kad tai dar vienas darbas jau ir taip „nuvalkiota” tema apie globalinį atšilimą, metano dujas, ledus Antarktidoje, poliarinių meškų nykimą etc. Maniau, kad tai dar viena „paskaitėlė” apie tai, koks žmogus yra blogas, kaip mūsų vartojimas daro įtaką klimato kaitai. Tačiau, pasirodo, išankstinė nuomonė buvo neteisinga. „Home“ – ypatingas filmas. Tai poetiškas pasakojimas, sujaudinsiantis bet kurį žmogų.

Dokumentiniame filme „Home“, pasitelkiant labai gražius vaizdus su įvairiais kraštovaizdžiais iš kiekvieno pasaulio kampelio, gražiai primenama apie anglies dvideginį bei jo žalą. Tačiau šis aspektas filme nebuvo pagrindinė tema. „Home“ pasakojama apie keletą šiuo metu mus supančių opiausių problemų: badą, vandens trūkumą ir, žinoma, tą nelemtą atšilimą. Nemanau, kad kas nors galėtų atsispirti tokiems nuostabiems vaizdams ir nepasiklausyti pasakojimo apie pasaulį apnikusias problemas.

Visiems siūlau pažiūrėti „Home“, nes jo pabaigoje autorius pabrėžia: „MES galime imtis iniciatyvos, būtent MES galime daryti spaudimą savo valdžiai dėl aplinkosaugos problemų, būtent MES galime ir turime spręsti savo likimą, o ne įvairios lobistinės organizacijos, norinčios greito pelno ir palankių sprendimų, būtent MES dabar turime suprasti, kad Žemė yra mūsų Namai, ir būtent MES turime imtis priemonių ją išsaugoti. Padėkime Žemei, ir Žemė padės mums“.

Filmą nemokamai galite pamatyti „Youtube“.

Komentarai