fbpx
Naujienos, Šeršėliafam

Dokumentinių filmų programoje „Moters sveikata“ – žvilgsnis į prieštaringą fizinį ir dvasinį moterų pasaulį

Kadras iš filmo „Kalifornija“  Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Kalifornija“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Dešimtą kartą vyksiančio Tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ žiūrovai turės galimybę išvysti tris skirtingus aktualias moterų fizinės ir psichologinės sveikatos, traumuojančių ir ribinių patirčių temas nagrinėjančius pasakojimus. Dokumentinių filmų programa „Moters sveikata“ kels svarbius ir ne visada patogius klausimus ir kvies provokuojančiai, susimąstyti verčiančiai diskusijai.

Lyriškame pasakojime „Keistas romanas su ego“ (A Strange Love Affair with Ego, 2015) režisierė Ester Goud palies itin aktualią, šiuolaikinėje visuomenėje įsigalėjusio perdėto susirūpinimo savo įvaizdžiu problematiką. Režisierė, ėmusi kvestionuoti savo gražios ir klestinčios vyresniosios sesers sėkmės istorijas supranta, jog už tobulo paviršiaus slepiasi kur kas mažiau idiliškas gyvenimas. Riba tarp sveiko pasitikėjimo savimi ir narciziško susireikšminimo pasirodo itin trapi ir lengvai peržengiama. Pozityvi žinutė, skatinanti pasitikėti savimi, virsta griaunančiu imperatyvu – nesėkmei, abejonėms, netobulumui nepaliekama vietos ar galimybės. Šis filmas – kaip niekad aktualus socialinių medijų ir jų kuriamos laimingo gyvenimo iliuzijos, visuotinio spaudimo būti sėkmingu kontekste.  

Lapkričio 27 d. kino teatre „Pasaka“ po filmo „Keistas romanas su ego“ seanso vyks atvira diskusija „Pripažinimo ir pasitikėjimo savimi santykis viešojoje erdvėje“, kurioje dalyvaus aktorė Aistė Diržiūtė, psichologė Laura Ustinavičiūtė ir režisierė Giedrė Beinoriūtė. Diskusiją pristato asociacija LATGA.

Filmo „Keistas romanas su ego“ anonsas:

https://vimeo.com/149031297   

Sukrečiantis filmas „Kalės dukra“ (Bat Zona, 2015) pravers duris į visatą, į kurią savo noru niekas nenorėtų įžengti. Tel Avive, už griūvančių nakvynės namų sienų, trumpalaikį prieglobstį randa nuo narkotikų priklausomos prostitutės. Niūraus realizmo persmelktas pasakojimas režisierei Nirit Aharoni – itin asmeniška patirtis, savotiška kelionė savo pačios šaknų link – kino kūrėjos motina taip pat priklausė šiam pragaištingoje spiralėje įstrigusių moterų pasauliui.

Filmo „Kalės dukra“anonsas: 

https://youtu.be/Wnl57n5idD4 

Trečiajame programos filme „Kalifornija“ (In Californie, 2015) žiūrovai išvys prieštaringą santykių dramą. Šarlis Redonas video dienoraštyje dėlioja savo mylimosios – San Fransisko baleto prima balerinos Matildos – portretą. Intymiai kasdienybę dokumentuojantis režisierius fiksuoja savo paties obscesišką susižavėjimą tobulu jaunos moters kūnu, disciplina, tačiau jam pabandžius priartėti ir atskleisti destruktyvų, ties savęs žalojimo riba balansuojančios merginos atsidavimą šokiui, ji ima trauktis.

Lapkričio 27 d. 20:45 val. kino teatre „Pasaka“ filmo „Kalifornija“ seanse dalyvaus pats režisierius ir filmo herojus Šarlis Redonas.

Filmo „Kalifornija“ anonsas: 

Festivalis vyks lapkričio 25 – gruodžio 4 d. Festivalio programawww.serseliafam.lt ir www.kinopasaka.lt

Komentarai