fbpx
Naujienos

Drama „Praeities šešėlis” priminė skandalą kadaise sukėlusią 36-erių moters ir 13-mečio meilės istoriją: pasakėme, kas nebuvo pasakyta

Kadras iš filmo „Praeities šešėliai“

Šį penktadienį, vasario 2 dieną, Lietuvos kino ekranus pasieks sukrečianti, „Oskarui” už „Geriausią scenarijų” bei keturiems „Auksinių Gaublių” apdovanojimams „Geriausio filmo“ bei „Geriausių aktorių“ kategorijose nominuota istorija „Praeities šešėlis“, nuostabiai parodanti žmogiškosios prigimties paslaptis ir santykių kompleksiškumą. Vienas iš filmo, kurį įkvėpė tikra istorija, kokybės įrodymų – ir tai, jog pagrindinius vaidmenis čia atlieka dvi Holivudo superžvaigždės: Natalie Portman bei Julianne Moore.

Įdomu ir tai, jog vos per 23 dienas sukurta psichologinė drama, debiutavusi Kanų kino festivalyje, buvo vienas labiausiai apkalbamų filmų. 36-erių moters ir 13-mečio vaikino istorija sukrėtė daugelį.

„Scenarijų man atsiuntė N. Portman, tai jau ne pirmas kartas, kai bandome bendradarbiauti. Perskaitęs jį supratau, kad negaliu praleisti ypatingos progos parodyti pasauliui šios žmogiškos tragedijos iš kelių perspektyvų. Tuomet galvoje pradėjo šmėžuoti ir Julianne vardas. Dabar jau akivaizdu, kad niekas kitas nebūtų visko perteikęs geriau, nei Natalie ir Julianne“, – pasakoja režisierius Toddas Haynesas, išgarsėjęs tokiais kino teatrų hitais kaip „Manęs čia nėra“, „Toli nuo rojaus“, „Kerol“ ir kt.

Kadras iš filmo „Praeities šešėliai“

Greisės ir Džo meilės istorija nebuvo įprasta. Gyvūnų parduotuvėje dirbanti trisdešimt šešerių Greisė įsimylėjo trylikametį, ir kai kartą porelė buvo užklupta besimylinti, Greisė už nepilnamečio tvirkinimą sėdo už grotų. Šią pikantišką istoriją plačiai nušvietė žiniasklaida, kurios susidomėjimas išaugo dar labiau, kuomet Greisei kalėjime gimė mergaitė. Iki ausų įsimylėjęs tėvas-paauglys Džo sulaukė kol Greisė atliks bausmę, ir jiedu susituokė. Praėjus 20 metų šią pikantišką uždraustos meilės istoriją nuspręsta perkelta į kino ekranus. Norėdama kuo geriau pažinti savo heroję, Greisę vaidinsianti Holivudo aktorė Elizabetė Beri atvyksta į poros namus.

Elizabetės – svetimo žmogaus – atsiradimas šeimoje suveikia kaip katalizatorius. Žvilgsnis iš šalies suardo nusistovėjusią Greisės ir Džo šeimos buities rutiną bei santykių dinamiką. Iš pirmo žvilgsnio nekalti Elizabetės klausimai atgaivina skaudžius prisiminimus, priverčia prisiminti užmirštas detales ir pasėja abejonę dėl poros sprendimų, motyvų ir jausmų tikrumo.

„Mūsų tikslas buvo ne parodyti, kas jau žinoma, o pasakyti tai, kas nebuvo pasakyta arba buvo pasakyta tarp eilučių. Tai įdomiausia viso kūrybinio proceso dalis“, – įsitikinęs režisierius.

Psichologinė drama „Praeities šešėlis“, palikusi ne ką mažiau interpretacijų, nei tikroji istorija, kino teatruose pradedama rodyti jau šį penktadienį, vasario 2-ąją.

Filmo anonsas: 

Komentarai