fbpx
Naujienos

Dramatiškoje juodojo humoro komedijoje „Šeimos albumas: rugpjūtis“ – nepakartojamos Meryl Streep ir Julia Roberts

„Šeimos albumas: rugpjūtis“
„Šeimos albumas: rugpjūtis“
Kadras iš filmo „Šeimos albumas: rugpjūtis“
„ACME Film“ archyvas

Į Lietuvos kino teatrus mažiau kaip po dviejų savaičių atkeliaus Holivudo kino festivalyje už geriausią aktorių ansamblį įvertinta juodojo humoro komedija „Šeimos albumas: rugpjūtis“ (angl. „August: Osage county“). Šiame filme kūrėjai nepabijojo pasijuokti iš gyvenimiškų  ir skaudžių dalykų bei be pagražinimų atskleidė Vestonų šeimos dramą.

Naujosios juostos centre – stiprios ir tvirtos valios Vestonų moterys. Jos gyvena atskirus gyvenimus, kol vėl draugėn jas suburia tragedija. Susitikusios Oklahomoje, namuose, kur užaugo, dukros yra priverstos susidurti su nesaldžia šeimos istorija ir jų motina, kuri, panašu, gali iškrėsti visiškai neprognozuojamų pokštų.

Seserys  Barbara, Karen ir Aivė (akt. Julia Roberts, Juliette Lewis ir Julianne Nicholson) vėl susitinka, kai jų tėvas Beverlis Vestonas (akt. Samas Shepardas) dingsta be žinios. Dukros stengėsi laikytis atokiau nuo motinos Violetos (akt. Meryl Streep), kadangi ši tapo priklausoma nuo narkotikų ir receptinių vaistų po to, kai jai buvo diagnozuotas burnos vėžys. Tačiau paaiškėja, kad tėvas, poetas ir alkoholikas Beverlis ne šiaip pražuvo, o savo noru pasitraukė iš gyvenimo.

Šeima susirenka gedulingiems pietums, kurių metu nevaržomai atvira Violeta rėžia kiekvienam į akis pačią nemaloniausią tiesą. „Mylimiausia dukra“ Barbara (akt. J.Roberts) nutaria, kad motina peržengė visas ribas ir sumano prablaivinti ją iš vaistų svaigulio – ji surenka visas Violetos tabletes ir jų atsikrato.

Tačiau „Šeimos albumas: rugpjūtis“ nėra tik nepakartojamos, ekscentriškos ir stebinančios M.Streep herojės istorija. Grįžus į pirmuosius namus savo gyvenimo vingių nesugeba nuslėpti ir dukterys – Barbara skiriasi su vyru (akt. Ewanas McGregoras), Karen nepalaiko ryšio su jokiais giminaičiais, suktas jos sužadėtinis Styvas (akt. Dermotas Mulroney) labiau nei derėtų yra susidomėjęs 14-mete Barbaros dukterimi (akt. Abigail Breslin), o Aivė įsimyli tikrą pusbrolį, kurį vaidina talentingasis Benedictas Cumberbatchas.

Režisieriaus Johno Wellso juodojo humoro komedija „Šeimos albumas: rugpjūtis“  pastatyta pagal to paties pavadinimo Tracy Lettso pjesę, 2008-aisiais apdovanotą prestižine Pulitzerio premija dramos kategorijoje. Vienu naujojo filmo prodiuseriu tapo George’as Clooney.

Gyvenimiško skausmo ir juodojo humoro kupina juosta „Šeimos albumas: rugpjūtis“  Lietuvos kino teatruose – jau nuo sausio 24 dienos.

Filmo „Šeimos albumas: rugpjūtis“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai