fbpx
Naujienos

Dramoje „Kartą Niujorke“ chameleoniškasis J. Phoenixas vėl parodo kitą savo veidą

Kadras iš filmo „Kartą Niujorke“  GPĮ archyvas
Kadras iš filmo „Kartą Niujorke“
GPĮ archyvas

Neseniai režisieriaus Spike Jonze filme „Ji“ įsimintiną vaidmenį sukūręs Joaquinas Phoenixas vėl pasirodo kino teatrų ekranuose. Dramoje „Kartą Niujorke“ („The Immigrant“) chameleonikškasis aktorius suvaidino visiškai kitokį personažą nei prieš kelis mėnesius rodytame filme. Vietoje jautraus, švelnaus ir poetiško vyruko šį kartą J. Phoenixas įkūnijo sudėtingo charakterio XX amžiaus pradžios Niujorko sąvadautoją.

Tris kartus „Oskarui“ nominuotas aktorius pernai į šį prestižinį apdovanojimą pretendavo už vaidmenį filme „Mokytojas“. Prieš tai „Oskarui“ jis buvo nominuotas už 2005 metų filmą „Ties jausmų riba“ ir už antraplanį vaidmenį „Gladiatoriuje“ 2001 metais. Bendras aktoriaus nominacijų ir apdovanojimų sąrašas labai ilgas. „Kartą Niujorke“ J. Phoenixas randa savęs vertą partnerę – talentingąją Marion Cotillard. Jų duetas, papildytas ne mažiau subtilaus Jeremy Rennerio pasirodymo, sukuria vieną įtaigiausių pastarojo laikotarpio meilės trikampių kino ekranuose.

„Kartą Niujorke“ – ketvirtasis bendras režisieriaus James Gray ir aktoriaus darbas, nors šį kartą pagrindinio veikėjo poziciją J. Phoenixas ir užleido M. Cotillard. Pats filmo režisierius teigia: „J. Phoenixas moka nepaprastai gerai perteikti savo vaidinamų personažų vidinį pasaulį. Šiame filme jis įkūnijo šiurkštų manipuliatorių, kuris vis tik turi ir šiltų žmogiškų jausmų, tačiau sunkiai sugeba išreikšti meilę ir prieraišumą“.

Kanuose rodytą dramą „Kartą Niujorke“ Lietuvos kinuose bus galima pamatyti nuo birželio 6 dienos.

Filmo anonsas (lietuviški subtitrai):

Komentarai