fbpx
Festivaliai, Lietuviški filmai, Naujienos

Dviejų lietuviškų filmų Los Andželo premjeros prestižiniame Skandinavijos filmų festivalyje

Šį savaitgalį Los Andželo Skandinavijos filmų festivalyje įvyko net dviejų lietuviškų filmų premjeros. Abu filmai – dokumentika, kurta prodiuserio Arūno Matelio kūrybinėje studijoje Nominum.  Tai amerikos lietuvių patirtis pasakojantis “Kelionės namo” (rež. Ramunė Rakauskaitė) bei šių metų Lietuvos delegantas “Oskarų” varžytuvėse “Laiko tiltai” (rež. Audrius Stonys, Kristine Briede).

Elitinis Los Andželo Skandinavijos filmų festivalis kiekvienais metais surenka geriausių Šiaurės Europos filmų programą, kurią sudaro “Oskarų” delegantai bei pasaulinio pripažinimo susilaukę filmai. Šiais metais čia taip pat buvo rodomas puikiai žinomas lenkų režisieriaus Pawel Pawlikowski filmas “Ida”, bei Estijos “Oskarų” delegantas “Truth and Justice”, vis dar sėkmingai besivaržantis dėl nominacijos.

Dokumentinio kino režisierė Ramunė Rakauskaitė pristatė filmą “Kelionės namo”, kaip jo režisierė (prodiuserė Algimantė Matelienė, kūrybos prodiuseris Arūnas Matelis) ir filmą “Laiko tiltai”, kaip scenarijaus bendraautorė (režisieriai Audrius Stonys, Kristinė Briedė, prodiuseriai Uldis Cekulis, Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė, Riho Vastrik). Filmų pristatymai vyko prestižiniame rašytojų gildijos teatre Los Andžele.

Lietuvos generalinis Konsulatas Los Andžele dalinosi žiūrovų atsiliepimais: “Kelionės namo atgaivino ir būrio lietuvių prisiminimus apie jų keliones į okupuotą Lietuvą, bendradarbiavimą su pogrindžiu, tad dalijomės jautriomis istorijomis. Žiūrovai džiaugėsi, kad režisierė galėjo atsakyti į klausimus apie abu filmus ir papasakoti užkulisius”.

Kartu su oficialia filmo “Kelionės namo” premjera Los Andžele, filmas taip pat yra išleidžiamas ir internetinėje platformoje www.LTfilms.LT, kur nuo šiol atveriamos peržiūros ne tik lietuviams gimtinėje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Filmų pristatymą parėmė Lietuvos Respublikos generalinis Konsulatas Los Andžele, studija Nominum, LABA.LA.

Komentarai