fbpx
Naujienos

E. Jankausko režisuota juosta sulaukė tarptautinio pripažinimo

Kadras iš filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Jankausko režisuota juosta “Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus” sulaukė tarptautinės sėkmės. Penkioliktajame tarptautiniame kino festivalyje Lanzarotėje, Maljorkos Palmoje, vykusiame šių metų kovo mėnesį, trumpametražis filmas apie mažametę mergaitę Mildą, išsiruošusią gelbėti Anglijos karalienės pagrobtų tėvų, susižėrė net du apdovanojimus. Žiuri sprendimu jis buvo išrinktas geriausiu trumpametražiu filmu tarptautinėje programoje, o žiūrovų simpatijos lėmė, kad ši juosta taptų žiūroviškiausiu festivalio filmu.

Filmo režisieriaus teigimu, abu apdovanojimai brangūs bei ypatingi. “Puiku, kai filmą pripažįsta profesionalai. Tai didžiulis įvertinimas visai profesionalų komandai, prisidėjusiai prie filmo atsiradimo. Tačiau man ypatingai svarbi ir auditorijos nuomonė, nes juk filmas – tai istorija, pasakojama žiūrovui. Labai džiugu, kad ji pasiekė žmonių širdis”.

Praėjusiais metais filmo kūrėjai lankėsi ir tarptautinėje kino mugėje “Marche du Film”, vykusioje tarptautinio Kanų festivalio metu. Tai renginys, sutraukiantis šimtus profesionalių kino kūrėjų iš viso pasaulio. Jo metu lietuvių kūrėjų darbu susidomėjo tarptautinės kompanijos “Shorts TV” vadovai. “Shorts TV” tai pirmaujantis bei vienas didžiausių trumpametražių filmų distributorius pasaulyje. Atrinkdama tik geriausius trumpametražius filmus bei suteikdama galimybę mėgautis jais HD formatu, kompanija turi daugiau nei 11 milijonų prenumeratorių visame pasaulyje.

Trumpametražis filmas “Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus”, dėka pasirašytos sutarties, šiuo metu yra pasiekiamas milijonams žiūrovų visame pasaulyje įvairiausiose internetinėse platformose bei įrenginiuose.

Savo kelią į žiūrovų širdis filmas pradėjo praėjusiais metais Tarptautiniame festivalyje “Kino pavasaris”. Vėliau juosta buvo apdovanota Sidabrine gerve kaip geriausias trumpametražis meninis filmas bei gavo KINFO apdovanojimą kaip geriausias trumpametražis metų filmas.

Filmą prodiusavusios kompanijos VšĮ “Dansu films” prodiuseriai džiaugdamiesi projekto sėkme teigė, kad svarbiausia yra tikėti tuo, ką darai bei niekada nenuleisti rankų. Tuomet filmas pasieks žiūrovų širdis visame pasaulyje.

Komentarai