fbpx
Naujienos, Festivaliai, Scanorama

E. Škarnulytės filmo „Kapinynas“ premjera: branduolinė energija kaip save ryjanti gyvatė

Filmo „Kapinynas“ premjera

Lapkričio 17 d. vakarą Europos šalių kino forume „Scanorama“ įvyko šiuolaikinės menininkės ir kino kūrėjos Emilijos Škarnulytės debiutinio ilgametražio dokumentinio filmo „Kapinynas“ premjera. Apkeliavęs žymiausius šių metų pasaulio kino festivalius, Tarptautinį Kamdeno filmų festivalį (JAV), Tarptautinį Kanados dokumentinių filmų festivalį „Hot Docs“, Tarptautinį Niono kino festivalį „Visions du Réel“ (Šveicarija), Vienalės kino festivalį (Austrija) ir kitus tarptautinius kino forumus, filmas buvo pristatytas Vilniuje, Europos šalių kino forumo „Scanorama“ pagrindinio konkursinėje programoje. Į premjerą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ susirinko žymūs kino ir šiuolaikinio meno lauko atstovai.

„Branduolinio reaktoriaus šerdis – monstras, gyvensiantis dar mažiausiai milijoną metų. Nuo etruskų griuvėsių ir paskendusių miestų iki moderniausių požeminių saugyklų – visur bandoma užkasti tai, kas nemiršta,“ – sako filmo režisierė E. Šakrnulytė. 

Dagnė Vildžiūnaitė ir Emilija Škarnulytė

Filme „Kapinynas“ iš skirtingų perspektyvų rodomas branduolinės technologijos poveikis ir energijos ciklas, primenantis amžinąjį sugrįžimą –  dar vieną savo pačios uodegą ryjančią gyvatę.

Filmą „Kapinynas“ festivalio „Scanorama“ metu galima pamatyti dar du kartus: lapkričio 18 d. 20:15 val. Kauno „Romuvoje“ ir lapkričio 19 d. 21 val. galerijoje „1986“.

2019 m. E. Škarnulytė buvo apdovanota „Ateities kartos meno prizu“ (Future Generation Art Prize) ir atstovavo Lietuvai 22-ojoje Milano trienalėje. Šiuo metu Radvilų rūmų dailės muziejuje veikia personalinė menininkės paroda „Švytintys kambariai.

Filmas „Kapinynas“ – bendras Lietuvos Ir Norvegijos filmas, sukurtas Lietuvos kino studijoje „Just a Moment“ kartu su Norvegijos kino kompanija „Mer Film” bei paremtas  „Creative Europe MEDIA“, Lietuvos kino centro (LT), Vilniaus miesto savivaldybės, Šiaurės Norvegijos filmų centro (Nordnorsk Filmsenter), „Frittord“, Bergeno fondo (Norvegija). 

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.