fbpx
Filmai online, Lietuviški filmai, Naujienos

Eglės Vertelytės „Stebuklas“ nuo šiol internetu prieinamas visiems Lietuvos žiūrovams

Kadras iš filmo „Stebuklas“
IN SCRIPT archyvas

Geros žinios lietuviško kino gerbėjams – režisūrinis Eglės Vertelytės debiutas „Stebuklas“ nuo šiol prieinamas visiems Lietuvos gyventojams namų kino teatre http://www.epasaka.lt/. Jiems patogiu metu, jaukioje namų aplinkoje filmą gali išvysti kiekvienas internetu besinaudojantis kino mylėtojas.

Tragikomedija „Stebuklas“ pasakoja apie sudėtingą ir kupiną paradoksų Lietuvos istorijos etapą.  Sugriuvus sistemai, kurioje gyventa daug metų, visuomenė buvo priversta prisitaikyti prie naujos, nepažįstamos ir laukinės kapitalistinės realybės. 

„Stebuklas“ nukelia į 1992 metus. Lietuvos provincijos miestelyje gyvenanti Irena (akt. Eglė Mikulionytė) vadovauja bankrutuojančiai kiaulių fermai. Žlugus Sovietų Sąjungai ir planinei ekonomikai, jai tenka tvarkytis su sunkiai suvaldomais pokyčiais. Padėčiai tampant kritiškai, netikėtai atsiranda ir šviesesnį rytojų pažada Amerikos lietuvis Bernardas (akt. Vyto Ruginis). Jis žada investuoti į fermą ir atgaivinti provincijos miestelį savo tėvų atminimo vardan.

Filmo „Stebuklas“ pasaulinė premjera įvyko Toronto kino festivalyje. Filmas sėkmingai tęsia kelionę po tarptautinius fetivalius, tarp kurių – net trys aukščiausios klasės. „Stebuklas“ jau parduotas platinimui Prancūzijoje, JAV ir 22-ose Azijos šalyse, tarp jų: Kinijoje, Honkonge, Tailande, Indijoje, Vietname ir kt.

Komentarai