fbpx
Festivaliai, Reportažai, Scanorama

Energingai prasidėjo Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Energingai prasidėjo Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Net ir dieną prieš sužinoję apie paskelbiamą karantiną, Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriai nepakeitė planų ir kaip planuota atidarė festivalį lapkričio 4 d. Nepilnos salės ir tikrai netradicinę atidarymo šventę pradėjo nuotaikinga ir energinga mankšta. Neatsitiktinai. Festivalio atidarymo filmas – „Prakaituok“. Apie socialinius tinklus užkariavusių kūno rengybos instruktorę.

„Šių metų „Scanorama“ yra išskirtinė. Jos organizavimo sąlygas ir vyksmą diktavo pandemija. Viltis staiga sužibdavo ir vėl užgesdavo. Pasitraukė ir užsidarė didieji festivaliai. Sen Sebastiano festivalis mums priminė, kaip smagu turėti tikra festivalį, ir atrodė, kad taip bus. Tai mus paskatino ryžtis hibridiniam festivaliui – kad filmus būtų galima žiūrėti ir kino teatre, ir internete“, – apie šių metų sunkumus organizuojant „Scanoramą“ kalbėjo jo direktorė Gražina Arlickaitė.  

Esant sudėtingai pandemijos situacijai pasaulyje festivaliui buvo labai svarbu parengti stiprią ir kokybišką filmų programą.

„Labai stengėmės, kad nenukentėtų pagrindinis dalykas – mūsų vertybinė ašis – „Scanoramos“ programa. Daug jėgų pareikalavo mūsų vidinė būtinybė surinkti tokią programą, kuri nenukentėtų nuo pandemijos. Ir tai mums pavyko padaryti“, – džiaugėsi Gražina Arlickaitė.  

Energingai prasidėjo Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Šiemet „Scanoramos“ metu ne tik filmai bus pasiekiami internete. Visi industriniai renginiai perkelti į virtualią erdvę, konkursinių programų žiuri irgi dirbs nuotoliniu būdu.

„Technologijos padėjo išspręsti keletą problemų. Galėsime organizuoti industrinį renginį „Scanoramos“ kryptys“, kuriame išgirsime ir Europos kino damos balsą Agnieszka Holland bei  kitų profesionalų žodį, kuris padės ir mūsų kino meistrams. Trumpametražių konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ tarptautinė žiuri dirbs internetu. Jos verdiktą paskelbsime tai pat internetu“, – atidarymo metu apie pasikeitimus kalbėjo jo vadovė.

Festivalį ir atidarymo svečius pasveikino ir kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Noriu padėkoti už keletą akivaizdžių dalykų. Už ryžtą įveikti visas aplinkybes, už ryžtą veikti ir tikėti, kad viskas yra padaroma. Kino festivalis „Scanorama“, ir žvelgiant į ateinančius nelengvus mėnesius kultūrai, demonstruoja pasiryžimą ieškoti naujų formų, jomis veikti ir telkti žmones. Noriu padėkoti ir už kuriamą ryšį tarp žmonių. Kultūra ir kinas tą ryšį tikrai išlaiko šiais sudėtingais laikais. Kinas padeda jausti ryšį su regionu – su kitomis šalimis, su Šiaurės šalimis. Esame atriboti sienų, rėžimo, bet per kiną jaučiame, kad esame kartu šitoje sudėtingoje situacijoje – ir Šiaurės šalių žmonės, ir visi europiečiai“, – ypatingomis aplinkybėmis vykstantį festivalį sveikino kultūros ministras.

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.