fbpx
Naujienos

Erdvė kūrybai ir edukacijai: Kaune atidaroma animacijos studija

Kino stovykla „Filmuoju Kauną“

Nuo gegužės mėn. Laikinojoje „Romuvos“ kino salėje Kęstučio g. 62 atsidaro pirmoji Kaune animacijos studija. Tai nauja erdvė, skirta kūrybai ir edukacijai, kurioje moksleiviai galės patys kurti animacinius filmukus, naudodamiesi sustabdyto kadro technika.

„Jau ketvirtus metus organizuojame edukacines animacijos dirbtuves Kauno kino centre „Romuva“. Buvome priversti šiek tiek sustabdyti šią veiklą dėl patalpų trūkumo, kai „Romuvos“ kino teatras buvo uždarytas rekonstrukcijai, tačiau radome išeitį ir įrengėme patalpas Laikinojoje „Romuvos“ kino salėje tiesiai už kino ekrano. Simboliška, kad animacinius filmukus kursime už kino ekrano, nes susipažindami atidžiau su animacija, mes tarsi einame į kino/animacijos užkulisius.“ – teigia Kauno kino centro „Romuva“ edukacinių programų koordinatorė Gintarė Pranarauskaitė.     

Animacija lavina skirtingus vaiko įgūdžius

Kurdami animacinius filmukus vaikai lavina kūrybiškumą, komandinio darbo įgūdžius, susikaupimą, kantrybę, smulkiąją motoriką. „Animacijos dirbtuvėse pastebėjau, kad pats animacijos kūrimas moko vaikus labai daug skirtingų įgūdžių. Pradedant nuo gebėjimo susitarti tarpusavyje kokį filmo scenarijų ir kokius veikėjus kursime iki to kaip jie atrodys, ką darys, vaikai mokosi  fotografuoti, susikaupti, pasiskirstyti darbais, kūrybiškai žvelgti į užduotį. Stengiamės neriboti vaikų fantazijos, kartais duodame tik apstrakčią temą, kad jie galėtų laisvai improvizuoti, kartais kartu su mokytojais temą susitariame iš anksto pagal jų mokymosi programą. Yra tekę kurti filmukus ir apie įvairius gyvūnėlius, ir apie virusus ar žmogaus sandarą.“

Animacija gali būti naudojama ne tik filmukų kūrimui

Sustabdyto kadro animacijos technika gali būti labai plačiai naudojama įvairiems mokymosi ir tobulėjimo tikslams: ,,Prieš mažiau nei pusmetį užbaigėme nuostabų projektą kartu su Kauno Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriumi. Šiame projekte kartu su vaikais kūrėme animuotus knygų viršelius, animacijos pagalba skatinome vaikus skaityti knygas ir suanimuoti jų pagrindinius veikėjus. Rezultatas mane net pačią nustebino, žaviuosi vaikų kūrybiškumu.“ – teigė Gintarė Pranarauskaitė.

Animacijos dirbtuvės papildė kitas kino edukacijas veiklas, vykdomas Kauno kino centre „Romuva“. Čia organizuojami specialūs kino seansai ir kino stovyklos moksleiviams. Edukacinės animacijos dirbtuvės skirtos 1-7 klasių mokiniams dalyvauti kartu su visa klase. Trijų valandų dirbtuvėse mokiniai supažindinami su animacijos istorija ir skirtingomis animacijos technikomis, po interaktyvios teorinės dalies dalyviai, pasiskirstę nedidelėmis grupelėmis, patys kuria savo animacinius filmukus. 

Komentarai