fbpx
Naujienos

Estija pristatė Baltijos Asamblėjos apdovanojimui naują K. Vildžiūno filmą „Senekos diena”

Kadras iš filmo „Senekos diena“  GPĮ archyvas
Kadras iš filmo „Senekos diena“
GPĮ archyvas

Filmo „Senekos diena” kūrybinę grupę neseniai pasiekė įkvepianti žinia – Estija šį filmą pristatė kasmetiniams Baltijos Asamblėjos apdovanojimams.

Estijos parlamento Užsienio ryšių departamentas šiam apdovanojimui už meno pasiekimus rekomendavo „Senekos dienos” režisierių Kristijoną Vildžiūną. Šį rekomendacija iškart sudomino Estijos parlamento Kultūros komitetą – kaip sėkmingas pirmas bendras visų trijų Baltijos šalių kinematografininkų darbas. „Simboliška, kad filmą pristato Estija, apdovanojimo kandidatas yra lietuvis režisierius K. Vildžiūnas, o komisijai jį pristatys ekspertas iš Latvijos. Tai solidus Baltijos šalių bendradarbiavimo įrodymas”, – sako Riina Sildos, „Senekos dienos” bendragamintoja, Talino „Amrion OÜ” studijos vadovė.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai, kasmet skiriami Estijos, Latvijos ir Lietuvos kūrėjams už literatūros, meno ir mokslo pasiekimus, bus įteikti jau kitą savaitę Rygoje. Latvija už meno pasiekimus apdovanojimui pristatė pianistą Vestardą Šimkų, Lietuva – violončelininką ir dirigentą Davidą Geringą. Pernai Baltijos Asamblėjos apdovanojimas už meną buvo įteiktas dirigentui Modestui Pitrėnui, ankstesniais metais jį pelnė Eimuntas Nekrošius, Mindaugas Baužys, Mindaugas Navakas, Petras Vyšniauskas, Antanas Žukauskas, taip pat Valstybinis Vilniaus kvartetas.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimų nuostatai skelbia, kad jie teikiami už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus ir yra įsteigti remiantis 1993 m. spalio 31 d. Baltijos Asamblėjos priimta rezoliucija, siekiant skatinti literatūros, meno ir mokslo plėtojimą Baltijos valstybėse, įvertinti ryškiausius laimėjimus šiose srityse ir skleisti juos kitose valstybėse.

Pasak  studijos „Amrion OÜ” vadovės, kino kūrinys dar niekada nebuvo apdovanotas Baltijos Asamblėjos prizu. Pažymima, kad sprendimą nominuoti „Senekos dieną” lėmė ir įgyvendinta filme idėja pažvelgti į kartą, subrendusią Nepriklausomybės metais. „Filmas prasideda paskutiniais sovietų eros metais Vilniuje kaip meilės istorija ir mes stebime pagrindinio herojaus asmenybės raidos bruožus po 25 metų – būtent tiek šiandien yra mūsų šalių atkurtai Nepriklausomybei“, – sakoma apie nominacijos motyvus, kuriais vadovavosi Estijos parlamento Kultūros komitetas. Estijoje filmo premjera įvyko rugpjūčio 23 d.

„Senekos diena” pasakoja apie kelis aštuoniolikmečiius, Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse susibūrusius į Senekos draugiją, kurios motto „Gyvenk kiekvieną dieną taip, tarsi ji būtų paskutinė”. Šiandien vienas iš jų Simonas, sėkmingas žmogus, vis dažniau prisimena save, kažkada jaunystėje atsisakiusį gilių jausmų. Nerealizuotų svajonių kartėlis ir buvusio geriausio draugo mirtis pastūmėja herojų prisiminti jaunystės akimirkas ir ieškoti savęs.

Filme vaidina aktoriai Dainius Gavenonis, Elžbieta Latėnaitė, Marijus Mažūnas, Vesta Grabštaitė, Arūnas Storpirštis, Arūnas Sakalauskas, Ina Marija Bartaitė, Emilija Latėnaitė, Renata Vėberytė Loman, Ričardas Vitkaitis, Daiva Rudokaitė, Larisa Kalpokaitė ir kt.

„Senekos diena“ yra bendras Lietuvos („Uljanos Kim studija“), Latvijos („Locomotive productions“ ir Estijos („Amrion OÜ“) filmas. Filmo gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, nacionalinio kino centrai Latvijoje ir Estijoje, Europos Sąjungos programa  „Media”, Europos Tarybos fondas „Eurimage”.

Filmas rodomas Lietuvos kino teatruose nuo rugsėjo 30 d.

Filmo vaizdo anonsas:

„Senekos dienos” naujienas kviečiame sekti „Facebook” paskyroje

Komentarai