fbpx
Naujienos

Europos kino festivalyje laukiamas tarptautinis kino grandas

Režisierius Krzysztof Zanussi
Režisierius Krzysztof Zanussi

Kino centras „Garsas“ balandžio 8 – 14 dienomis panevėžiečius ir miesto svečius džiugins jau XII-ąjį kartą organizuojamu tarptautiniu filmų festivaliu „Europos kinas ir dieną, ir naktį“. Šiais metais festivalis siekia žiūrovams pristatyti aukštos meninės ir socialinės vertės išskirtinius europinius filmus bei sukurti nepamirštamos kino šventės atmosferą mieste. Festivalis susideda iš trijų programų, kuriose žiūrovams bus pristatytas net 31 filmas iš 14-likos Europos šalių.

Šįmet festivalis ypatingas tuo, jog balandžio 8-9 dienomis apsilankys vienas garsiausių lenkų kino industrijos režisierių Krzysztof Zanussi. Moralinio nerimo kūrimo meistras nekantrauja apsilankyti Panevėžyje ir festivalio lankytojams pristatyti savo kūrinius.

Europos kinas ir dieną, ir naktį Kino centras Garsas archyvas
Europos kinas ir dieną, ir naktį
Kino centras Garsas archyvas

Kino kūrėjo kelias į didžiuosius ekranus prasidėjo, kuomet Krzysztof ​​Zanussi studijavo fiziką Varšuvos universitete ir filosofiją Jogailos universitete. Kūrėjo intuicija padėjo rasti daugybę panašumų tarp mokslo ir kino. Nuo 1980 metų jis yra meno grupės vadovas, kino studijos „Tor“ direktorius. 1971-1983 metais jis užėmė viceprezidento pareigas Lenkijos kinematografininkų asociacijoje, 1975-1977 metais dirbo Lenkijos federacijos kino diskusijų klubų pirmininku. Nuo 1987 metų jis yra kinematografijos komiteto narys. Režisierius taip pat dirbo dėstytoju Lodzės kino mokykloje ir Nacionalinėje kino mokykloje Didžiojoje Britanijoje. Krzysztof ​​Zanussi yra laikomas vienu garsiausiu Lenkijos teatro ir kino  režisieriumi, scenaristu ir prodiuseriu. Prieš 18 metų žymus kūrėjas buvo pagerbtas atidengiant menininko žvaigždę šlovės alėjoje Lodzėje. Už nuopelnus Krzysztof ​​Zanussi yra gavęs garbės daktaro titulą Maskvos kino institute.

Krzysztof ​​Zanussi kūriniai yra išskirtiniai ir netelpa į jokius rėmus. Režisieriaus filmai pasižymi originalumu, jie visada alsuoja apmąstymais ir stebėjimais. Krzysztof Zanussi kelia klausimus moralės, psichologijos tema, ieško paslėptų gyvenimo simbolių. Žymaus lenkų režisieriaus darbas nelieka nepastebėtas ir neįvertintas – savo biografijoje turi 33 apdovanojimus ir 30 nominacijų įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

Kino centro „Garsas“ organizuojamo festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ metu panevėžiečiams ir miesto svečiams bus suteikta galimybė didžiajame ekrane išvysti tris Krzysztof ​​Zanussi režisuotus filmus, o po filmų peržiūrų kartu su režisieriumi dalyvauti diskusijoje. Festivalio atidarymo metu, balandžio 8 dieną 19:00 val., bus rodomas 6 apdovanojimais įvertintas filmas „Svetimkūnis“. Tai kūrinys, atskleidžiantis dviejų radikaliai skirtingų moterų istoriją, kuri kartu pasakoja ir apie šiandienos Rytų Europą: jau baigiamą užvaldyti jai naujo kapitalizmo, tačiau vis dar stipriai priklausomą nuo religijos. Kitas pristatomas žymaus režisieriaus darbas – Kanų kino festivaliyje 2 apdovanojimais įvertintas filmas – „Pastovus veiksnys“, kurio istorija atskleidžia jauno vyro kančias, dvejones ir siekį neatsižadėti savęs, kai gyvenimas pateikia vien tik sunkumus –  kasdien matyti savo mirštančią motiną ir spręsti painias problemas darbe. Filmą „Pastovus veiksnys“ kviečiama pamatyti balandžio 9 d. 14:00 val., po seanso bus susitikimas ir diskusija su režisieriumi Krzysztof ​​Zanussi. Festivalio lankytojai didžiajame ekrane taip pat turės galimybę pamatyti Krzysztof ​​Zanussi filmą provokuojančiu pavadinimu – „Gyvenimas – mirtina liga, plintanti lytiniu būdu“. Filmas pasakoja istoriją apie seną gydytoją, kuris apsisprendžia savo jėgomis pasitraukti iš gyvenimo, tačiau pasukęs tuo keliu staiga grįžta, kad atrastų tikėjimą. Dramatiško turinio kino filmas yra pelnęs 12 apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose. Visi festivalyje rodomi lenkų režisieriaus filmai paliečia aktualias gyvenimo temas, sprendžia apie problemas, kurios liečia kievieną iš mūsų.

Nepraleiskite galimybės balandžio  8 – 14 d. apsilankyti kino centro „Garsas“ rengiamame tarptautiniame festivalyje „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ bei išvysti naujausius Europos kino kūrėjų darbus, pelniusius aukštus kritikų įvertinimus, tarp kurių žymaus lenkų režisieriaus Krzysztof Zanussi filmai.

Daugiau informacijos: www.garsas.lt

Komentarai