fbpx
Naujienos

Fantastinėje komedijoje „Pikseliai“ filmų „Vienas namuose“ bei „Ponia Dautfajė“ režisierius sugrįžo prie savo ištakų

Kadras iš filmo „Pikseliai“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Pikseliai“
„ACME Film“ archyvas

Liko vos daugiau kaip savaitė iki ilgai lauktos fantastinės veiksmo komedijos „Pikseliai“ (angl. „Pixels“) premjeros. Iki šiol mažai kas žino, jog už šio projekto vairo stojo daugybę kino klasika tapusių filmų režisavęs Chrisas Columbusas. Būtent jis linksmino ne vieną kino mėgėjų kartą tokiais filmais kaip „Vienas namuose“, „Ponia Dautfajė“, „Haris Poteris ir išminties akmuo“, „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“. Šįsyk kino kūrėjas žiūrovams pristato į  naują lygį perkeltą komediją su kvapą gniaužiančiais efektais, fantastikos prieskoniu ir tuo pačiu senu geru humoru kaip prieš dvidešimt metų.

Prie filmo „Pikseliai“ kūrybinės grupės Ch.Columbusas prisidėjo gana netikėtai – pirmąsyk su vienu juostos prodiuserių ir aktorių Adamu Sandleriu režisierius susitiko dėl visai kito filmo. Jie planavo susukti populiarios 2010-ųjų korėjiečių komedijos „Hello, Ghost“ perkūrinį. Atsisveikindamas po pokalbio A.Sandleris žinomam kino kūrėjui įdavė pasiskaityti scenarijų, prie kurio jis dirbo. „Buvau suintriguotas išgirdęs Adamo pasakojimą. Perskaičiau scenarijų lėktuve atgal į San Franciską. Pamilau jį. Man jis labai patiko todėl, kad kūrinio idėja – viena originaliausių, kokias esu skaitęs nuo 1968-ųjų „Amblin‘“ (pirmasis profesionalus trumpametražis Steveno Spielbergo filmas, – red. past.). Užvis geriausia buvo tai, kad „Pikseliai“ – nėra kito filmo tęsinys, jie nėra pastatyti pagal komiksą ar stalo žaidimą. Tai išties originalus vasaros filmas“, – interviu Slashfilm.com sakė Ch.Columbusas.

Režisierius iki prisijungdamas prie filmo komandos nebuvo matęs „Pikselius“ įkvėpusio to paties pavadinimo trumpametražio 2010-aisiais prancūzų režisieriaus Patricko Jeano išleisto filmuko. Jį išvysti galite čia:

„Pamatęs originaliuosius „Pikselius“ supratau, kad vaizdo priemonės taps viena esminių juostos dalių, tačiau ir be jų siužetas labai smagus ir įtraukiantis. Kadaise esu ir pats išmėginęs tuos žaidimus, kurių herojus išvysite ekrane. Nors trumpasis filmas apsieina be personažų, mūsiškiai įsiliejo į istoriją organiškai ir tikrai sugebės ne sykį prajuokinti žiūrovus“, – tvirtino Ch.Columbusas.

Kadras iš filmo „Pikseliai“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Pikseliai“
„ACME Film“ archyvas

Pagal „Pikselių“ scenarijų, 1982-aisiais į kosmosą išsiunčiama žinutė, viliantis užmegzti kontaktą su nežemiškos kilmės civilizacijomis.  Joje – žemiečių gyvenimo bei kultūros reiškinių vaizdai. Nelaimei, pridėtas vaizdo žaidimų ištraukas ateiviai neteisingai supranta kaip kvietimą į karą. Žaidimai panaudojami kaip mūšio modeliai. Vieninteliai, galintys sustabdyti pasaulį į pikselius skaidančius ateivių ginklus, – patyrę kompiuterinių žaidimų entuziastai, iki šiol į pavojingas misijas leidęsi tik kompiuterio ekrane.

Puikūs aktoriai, daugybė šmaikščių pokštų ir klasikiniai vaizdo žaidimai fantastinėje veiksmo ir nuotykių komedijoje „Pikseliai“ Lietuvą pasieks liepos 24 dieną.

Lietuviškai titruotas filmo „Pikseliai“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"