fbpx
Naujienos

Festivalio „Baltijos Banga“ žiūrovų prizas atiteko filmui „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“

Festivalis „Baltijos Banga“
Džojos Barysaitės nuotrauka

Nidoje vykstančio kino festivalio „Baltijos Banga“ paskutinę dieną įteiktas žiūrovų simpatijų – Vėtrungės prizas. Apdovanojimas atiteko naujausiam Arūno Matelio filmui “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”.

Arūno Matelio filmo seansas Nidoje įvyko Rugpjūčio 24 dieną, dalyvavo ir pats režisierius. Seanso išvakarėse, Rugpjūčio 23-iąją, buvo paskelbta džiugi žinia, jog būtent A. Matelio naujausias filmas išrinktas kandidatu siekti apdovanojimo geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje “Oskaro” apdovanojimuose.

Prieš filmo rodymą “Agiloje” atidaryta Ginto Beržinsko fotografijų paroda – “Pergalės anatomija”. Visos fotografijos darytos Giro d’Italia varžybų metu, kuriose fotografas lankėsi kartu su Arūno Matelio filmo komanda.

Žiūrovų simpatijų, kitaip vadinamo Vėtrungės, prizo laimėtojas paaiškėjo paskutinę festivalio dieną. Filmui “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” tai jau devintasis prizas. Apdovanojimas yra įsteigtas Neringos savivaldybės, siekiant paremti Baltijos Bangos festivalį bei kino kūrėjus.

Dėl prizo taip pat varžėsi tokie filmai kaip “Išlaisvinimo diena”, kurio premjera įvyko garsiajame IDFA festivalyje, bei “Lapkritis”, gavęs apdovanojimus iš prestižinių Tribekos, Talino kino festivalių.

Šiais metais vyko jubiliejinis Baltijos Bangos festivalis. Jau 10-ąjį kartą Nidoje susirenka ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos kino kūrėjai bei entuziastai. Taip pat, šiemet ilgametį festivalio vadovą, Gytį Lukšą, pakeitė kino kritikė Rasa Paukštytė.

Komentarai
Arūno Matelio 1992 m. įkurta kūrybinė grupė „Nominum” buvo viena iš pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje. Kūrybinė grupė „Nominum“ savo dėmesį skiria meninės dokumentikos kūrimui, įvairaus žanro scenarijų ir idėjų vystymui, inovatyvių audiovizualinių projektų realizavimui.