fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Festivalis „Kino pavasaris“ atsisveikino iki kitų metų

Festivalio „Kino pavasaris“ uždarymas Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
Festivalio „Kino pavasaris“ uždarymas
Marinos Juralevičiūtės nuotrauka

Ketvirtadienio vakarą į Lietuvos nacionalinę filharmoniją, kaip ir prieš dvi savaites, susirinko kino kūrėjai ir gero kino mylėtojai. Čia vyko iškilminga festivalio uždarymo ceremonija, kurios metu buvo paskelbti ir apdovanoti konkursinių programų nugalėtojai, o organizatoriai apibendrino ir pasidžiaugė festivalio sėkme bei žiūrovus dar kartą palepino trumpametražių filmų doze.

Labiausiai lankomas istorijoje – džiaugėsi 19-ojo „Kino Pavasario“ organizatoriai, pats didžiausias Baltijos regione, pelnytai didžiavosi ir pateikė įspūdingą skaičių – 100 000. Prognozuojama, kad tiek žiūrovų bus apsilankę festivalio filmuose po papildomų seansų.

Vida Ramaškienė dėkojo tiems, kurių dėka įvyko ši kino šventę: kino kūrėjams, komandai, žiuri – už nuoširdų ir sunkų darbą, partneriams, bitutėms savanoriams, kurių buvo net 180, ir pagrindiniam „varikliui“ – žiūrovams, kuriems ir yra skirta ši šventė. „Jūs įkvepiate tolimesniems darbams ir noriu užtikrinti, kad mes visus metus dirbsime, kad galėtume surengti jums šventę kitąmet“, –  žadėjo festivalio direktorė.

Vakaro metu skambėjo kino kūrėjų vardai ir buvo minimi filmai, ryškiausiai pasirodę šių metų programoje. Štai jie – geriausi iš geriausių:

Kritikų pasirinkimo programos laureatai: Kino kritiko Sauliaus Macaičio vardo apdovanojimas atiteko filmui „Norte. Istorijos pabaiga“. Žiūrovų simapatijos prizai – trumpametražiui filmui „Berniukas“ ir pilnametražiui filmui „Omaras“.

Festivalio „Kino pavasaris“ uždarymas Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
Festivalio „Kino pavasaris“ uždarymas
Marinos Juralevičiūtės nuotrauka

Žiuri komanda išrinko ir savo favoritą – už žaismingumą apdovanotas trumpametražis filmas „Pandos“.

Naujas konkursas „Baltijos žvilgsnis“ pristatė 11 filmų. Geriausiu aktoriumi išrinktas Lauri Lagle („Laisvamanis“), o aktore – Aleksandra Finder („Policininko žmona“). Geriausio režisieriaus vardą šioje nominacijoje gavo Pavelas Pawlikowski, sukūręs „Idą“. Geriausiu filmu paskelbtas „Kombinatas „Viltis“, statulėlę scenoje atsiėmė režisierė Natalia Meschaninova ir pagrindinė filmo aktorė Daria Savelieva.

Geriausias programos „Nauja Europa – nauji vardai“ aktorius Igoris Samoboris („Klasės priešas“), aktorė – Michaela Bendulová („Stebuklas“). Geriausias režisierius – gruzinas Levanas Koguashvili už filmą „Akli pasimatymai“. Specialus CICAE prizas atiteko programos „Nauja Europa – nauji vardai“ filmui „Klasės priešas“. Ir pagaliau – geriausiu programos „Nauja Europa – nauji vardai“ filmu paskelbtas rumunų „Japoniškas šuo“ (rež. Tudor Cristian Jurgiu). Šio filmo režisieriui iškeliauja statulėlė ir piniginis prizas, paskirtas Vilniaus miesto savivaldybės – 7000 eurų.

Taigi „Kino pavasaris“ baigėsi, tačiau tikrasis pavasaris – ne, ir kaip palinkėjo V. Ramaškienė – ieškokite gero kino kas dieną.

Komentarai