fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Festivalių favoritai „Kino pavasaryje“: garsūs režisieriai ir aktoriai, tikros istorijos ir sukrečiantys įspūdžiai

 

„Festivalio favoritų“ programos atidarymas Roberto Daškevičiaus nuotrauka
„Festivalio favoritų“ programos atidarymas
Roberto Daškevičiaus nuotrauka

Likus lygiai savaitei iki iškilmingo atidarymo, Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ pristatė „Festivalio favoritų“ programą, kurioje – pastaraisiais metais prestižiniuos kino festivalius aplankę ir juose sužibėję filmai.  Programa žiūrovus stebins puikia garsių aktorių vaidyba – ekranuose bus galima pamatyti Oskarus pelniusius Matthew McConaughey ir Jaredą Leto bei tokias žvaigždes kaip Idrisą Elbą, Brendaną Gleesoną, Ryaną Goslingą, Hugo Weavingą ir kitus.

Pasak šią programą  pristatančios „Bosca“ rinkodaros ir pardavimo direktoriaus Audriaus Sekliuckio: „Simboliška, kad  šios programos pristatymo  filmas vadinasi „Paslapčių kelias“. Tai žada paslapčių ir siurprizų, tikiuosi, kad žiūrovai bus nustebinti  taip, kaip ir geriausi pasaulio festivaliai, atradę šiuos favoritus.“

Programos pristatymo vakaro svečiams  parodytas režisieriaus Ivano Seno detektyvinis trileris „Paslapčių kelias“ –  2013 metų Sidnėjaus tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijos filmas, kuris vėliau dalyvavo Toronto, Busano, Londono ir kituose  tarptautiniuose kino festivaliuose.

„Rasinę diskriminaciją ir neapykantą tarp aborigenų ir baltųjų, aštria įtampa supančiotą žmogžudystės tyrimą, korupciją policijoje ir narkomafijos verslą apjungia vienišo detektyvo asmeninis pasiryžimas išnarplioti visą šį kamuolį. Filmas stulbina stipria režisūra, vaizdingais beribės gamtos peizažais ir geriausių Australijos aktorių vaidyba. Finalinė scena, kuri be žodžių tęsiasi beveik 20 minučių, garantuoja efektingą adrenalino pliūpsnį net tiems, kas nemėgsta policinių trilerių“,- pasakoja „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Šiemet „Festivalio favoritų“ programoje  bus pristatyti  išskirtiniai filmai, sukurti remiantis realių žmonių neeilinėmis biografijomis. Vienas iš jų „Mandela: ilgas kelias į laisvę. Tai bandymas apžvelgti visą  Nelsono Mandelos gyvenimą, pradedant gimtojo kaimo ritualinėmis įšventinimo į vyrus apeigomis ir baigiant pirmojo juodaodžio Pietų Afrikos prezidento inauguracija.

Trimis „Oskarais“ apdovanotame „Dalaso klube“ ŽIV virusu užsikrėtęs Ronas Woodroofas atranda nelegalius veiksmingus kontrabandinius vaistus, kurie padeda pratęsti gyvenimą medikų „nurašytiems“ ligoniams. „Daktaru Mirtimi“ pakrikštytas  nacių gydytojas Josefas Mengele pabėga nuo teisėsaugos į Argentiną, pasikeičia tapatybę ir įsiprašo gyventi pas draugišką šeimą prie Patagonijos regiono ežero, tačiau netrukus profesinio pašaukimo vedamas pradeda eksperimentuoti su maža mergaite ir kūdikio besilaukiančia jos mama. Tai argentiniečių režisierės, rašytojos, scenaristės Lucios Puenzo drama „Vakolda“ pagal jos pačios parašytą knygą.

Garsi  australų šokėja ir performansų atlikėja Kym Vercoe suvienija jėgas su bosnių režisiere Jasmila Zbanič (jos pirmieji du filmai „Grbavica“ ir „Pakeliui“ buvo rodomi „Kino pavasaryje“) tam, kad jautriai primintų serbų karininkų smurtą ir prievartą prieš moteris Balkanų karo metu. Šiurpūs nusikaltimai buvo vykdomi mažame Višegrado miestelyje, kurio vadovai yra paskelbę režisierę persona non grata dėl jos viešų pasisakymų ir jos debiutinio filmo „Grbavica“, todėl beveik visa medžiaga buvo filmuojama slapta ir nelegaliai, apsimetinėjant reklamų gamintojais. Svarbų epizodinį vaidmenį šiame filme sukūrė 2013 metų „Kino pavasario“ žiuri narys Leonas Lučevas.

Juodo humoro kupinoje humaniškoje dramoje „Golgota“  Airijos provincijos miestelio kunigas  išpažinties  metu išgirsta,  kad po savaitės jo laukia mirtis.  „Kino pavasario“ žiūrovams kriminaline komedija „Sergėtojas“ pažįstami režisierius ir scenaristas Johnas Michaelas  McDonaghas  ir aktorius Brendanas Gleesonas nustebina kardinaliai kitokiu  dramatiškų emocijų filmu.  Lietuvoje rodyto trilerio „Važiuok“ autoriai Nicolas Windingas Refnas ir Ryanas Goslingas  netikėtai, neatpažįstamai ir šokiruojančiai pasikeitė brutaliame ir skandalingų atsiliepimų susilaukusiame filme „Atleidžia tik Dievas“, kuriame Kristin Scott Thomas užburia įsimintinu ir bauginančiu mafijos bosės vaidmeniu.

Iš Irano išvaryta,  šiuo metu Paryžiuje gyvenanti gražuolė aktorė Golshifteh Farahani vaidmeniu vesterniško stiliaus dramoje „Mano mielas pipirų kraštas“ atkreipia viso pasaulio dėmesį į kurdų kaimo gyventojų  norą atstatyti savo gražų gyvenimą, žlugus diktatoriškam Saddamo Husseino režimui.

Visa informacija apie programą „Festivalio favoritai“: http://kinopavasaris.lt/filmai

Apie festivalį:

19-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ vyks 2014 m. kovo 20 – balandžio 3 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs daugiau nei 80 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta apie 250 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

 

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.