fbpx
Naujienos

Festivalyje „Aš+Miestas=Kinas 2018“ filmai atsigręžė į istoriją ir asmenybes

Trumpametražių filmų festivalis „Aš+Miestas=Kinas“

Rugsėjo 9 dieną vykęs trumpametražių filmų festivalis „Aš+Miestas=Kinas“ žiūrovams parodė net 17 konkursinės programos filmų iš visos Lietuvos. Visi jie varžėsi dėl geriausiojo vardo. Trumpametražius vertino Auksinio scenos kryžiaus laureatas, režisierius Antanas Gluskinas, vienas profesionaliausių kino operatorių Lietuvoje – Vaidotas Digimas ir miestiečiams gerai pažįstamas žurnalistas ir kino operatorius Skirmantas Pabedinskas. Svarbų balsą turėjo ir susirinkę žiūrovai, jie balsavo už savo favoritus.             

Trumpametražių filmų festivalis „Aš+Miestas=Kinas“

Šiemet pastebėtas istorijos ir asmenybių proveržis. Filmuose išvydome partizanų istorijas, Lietuvai nusipelniusių asmenų biografijas. Žiūrovai susipažino su nauju, bet pavojingu hobiu – „Exploringu“. Pirmąją vietą laimėjo Dovaldo Dovidovič filmas „9“, komisiją pakerėjęs išskirtine menine išraiška. Antrąją vietą pelnė Dominykas Ivanauskis su filmu „Lietaus sezonas“, su humoru atskleidusiu darbo beprasmiškumą. Trečioji vieta atiteko Armino Šalkausko dokumentiniui filmui „Per akis“, kuriame legendinis kino aktorius Gediminas Girdvainis pasakoja prisiminimus apie širdžiai brangius augintinius. Panevėžio miesto savivaldybės prizas atiteko partizanų kovas priminusiam filmui „Kritęs brolis“, režisierius Ignas Sakalauskas, jo filmas įsiminė ir dėl gražaus garso takelio.  Žiūrovų simpatiją pelnė jau minėtas Armino Šalkausko filmas „Per akis“. Už aktorių vaidybą prizą gavo Nerijaus Širvio filmas „Bankjob`as“, kurio režisierius bandė atkreipti dėmesį į šiukšlinimo problemą. Už kitokį požiūrį į miestą prizas atiteko filmui „Explorer“, šio filmo režisierius Marius Urbelis supažindino žiūrovus su istorija besidominčiais ektremalais, jos ieškančiais apleistose pastatuose.

Trumpametražių filmų festivalis „Aš+Miestas=Kinas“

Kol buvo skaičiuojami komisijos ir žiūrovų balsai, renginio svečiai galėjo pamatyti 2017 ir 2018 metų kino centro „Garsas“ rengiamose kino kūrimo dirbtuvėse sukurtus trumpametražius filmus. Jie konkursinėje programoje nedalyvavo, tačiau supažindino žiūrovus su kino kūrybos procesu ir rezultatu.

Trumpametražių filmų festivalis „Aš+Miestas=Kinas“

Visų konkursinės programos filmų autoriai buvo apdovanoti prizais, kuriuos įsteigė: Panevėžio miesto savivaldybė, „Vaido dažasvydis“, vandens batutų parkas „Water-inn“, Molainių žirgynas. Žinią apie renginį skleidė informaciniai partneriai: Panevėžio dienraštis „Sekundė“, internetinis kino naujienų  tinklalapis Kinfo.lt, internetinė naujienų agentūra Aina.lt, naujienų portalas „Panevėžyje info“, Panevėžio istorijos ir kultūros žurnalas „Senvagė“internetinis naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“. Festivalį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba bei Panevėžio miesto savivaldybė.

Komentarai