fbpx
Naujienos

Festivalyje „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ – nemokamas švediško filmo seansas po atviru dangumi

Kadras iš filmo „Kulkos“

Tikras festivalis jauniems „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ kartu su Švedijos ambasada Lietuvoje dovanos nemokamą kino seansą moksleiviams ir šeimoms. Į MO muziejaus terasą birželio 5 d. 13:00  užsukusių žiūrovų laukia trijuose vaikų ir jaunimo festivaliuose apdovanojimus pelnęs švedų filmas „Kulkos“.

Švedijos kinas skaičiuoja daugiau nei 120 metų, o kino istorijos varijuoja nuo garsių fantastinių ir siaubo filmų iki šiuolaikinių filmų vaikams. Skandinaviškas realizmas ir „Nordic noir“ žavi didelę pasaulinę auditoriją.

„Mūsų kinas išsiskiria įvairove ir daugiakultūriškumu, kuriame stipriai akcentuojama lygybė. Džiaugiamės galėdami pristatyti aukštos kokybės švedišką filmą apie jauno žmogaus svajones, draugystę ir pažeidžiamumą. Filmas vaizduoja, kaip socialinės sąlygos ir grupės spaudimas gali greitai pakeisti kadaise daug žadantį ateities kelią ir sugriauti svajones bei troškimus. Tikimės, filmas įkvėps jaunąją auditoriją,“ – sako Robin Rinaldo, Švedijos ambasados Vilniuje antrasis sekretorius.

Filmo „Kulkos“ centre – 12-metis Abdelis. Nors gyvena atskirtame socialinės rizikos rajone, jis yra gabus ir nori mokytis. Kai  jo draugas Baširas pradeda prekiauti su vietine gauja, į nusikalstamą veiklą nenoromis įtraukiamas ir Abdelis. Baširui patekus į bėdą, Abdelis bando jam padėti ir netyčia atskleidžia, kur yra gaujos slėptuvė. Konkuruojanti gauja pradeda atsakomąjį reidą, vienas iš jos narių nužudomas ir už tai kaltu laikomas Abdelis. Režisierius kelia klausimą: kaip išlikti vaiku aplinkoje, kurioje vaiku būti neleidžia aplinkybės?

Seansas nemokamas, tačiau žiūrovams  būtina turėti nemokamą bilietą, kurį galima rasti čia, vietų skaičius ribotas.

Kadras iš filmo „Kulkos“

Kino po atviru dangumi festivalis jauniems „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ vyks MO muziejaus terasoje birželio 3–7 d. Šalia filmo „Kulkos“ žiūrovai programoje ras dar 6 juostas: pagal populiarią prancūziškų knygelių seriją „Mažylis Nikolia“ sukurtas filmas „Mažojo Nikolia lobis“, širdį verianti istorija apie draugystę „Ateivis“, dainuoti kartu šeimas įkvėpiantis legendinis miuziklas „Muzikos garsai“, kultinė romantika paaugliams „Užsispyrėlės sutramdymas“ bei drambliuko Dumbo kelias į pripažinimą filme „Dumbo“.

Didžioji dalis festivalio seansų vyks dienos metu, jie labiausiai skirti mokiniams atvykti į kiną su visa klase. Vakarais, nuo 18 val., festivalinę patirtį bus galima išbandyti ir su visa šeima. „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ filmų seansai bus papildyti pristatymais ir edukacijomis, kurias rengia festivalio partneriai – kino mokykla „Youngblood“ ir emocinę paramą teikianti „Jaunimo linija“.

Festivalį pristato McDonald’s. Festivalį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kino centras. Festivalio partneriai: kino mokykla „Youngblood“, „Jaunimo linija“, „15min“, žurnalas „Žmonės“, „LRT Vaikai“, „LRTU“.

Komentarai