fbpx
Kreivės, Reportažai

Festivalyje „Kreivės“ – LGBT artimųjų patirtys

Renginio akimirka Fotografė Salvija Vaičikonytė
Renginio akimirka
Fotografė Salvija Vaičikonytė

Šeštadienį, birželio 18 d., pasibaigus „Baltic Pride“ LGBT eitynėms, Vilniuje vyko vienas iš festivalio „Kreivės“ renginių. „Skalvijos“ kino centre buvo rodomas išankstinis, lenkų režisieriaus, Piotro Kielaro dokumentinio filmo „Mano vaikas kitoks“ seansas. Po filmo festivalio organizatoriai kvietė žiūrovus pasilikti diskusijai – „LGBT artimųjų patirtys ir aktyvizmai“.

Filmas pasakoja apie tėvų išgyvenimus bei patirtis, kai jie sužinojo, jog jų vaikai yra homoseksualūs. Filmo keliama problematika buvo toliau gvildenama vykstančioje diskusijoje.

Diskusijoje dalyvavo „MatthewSheaprad“ JAV paramos fondo įkūrėjai, Angela Mazzoccoli iš AGEDO – LGBT tėvų, artimųjų ir jų draugų asociacijos narė, ir Lietuvos LGBT vaikų turinčių tėvų informacijos ir paramos grupės atstovė. Renginį moderavo „Išgirsti“ organizacijos atstovai Dominykas Vaitiekūnas ir Rūta Ruolytė-Verschoore.

Renginio akimirka Fotografė Salvija Vaičikonytė
Renginio akimirka
Fotografė Salvija Vaičikonytė

Vykstant renginiui buvo prisiminti tragiški įvykiai Orlande, kalbama apie diskusijoje dalyvavusių organizacijų veiklą, aptariami paramos klausimai šeimoms, kurios susiduria su aplinkinių priešiškumo problema homoseksualių vaikų klausimu. Taip pat dalyviai pasidalino vidine motyvacija, kuri juos skatina įsilieti į LGBT veiklą, bei ragino žmones nebijoti ir pradėti veikti.

Viena iš homoseksualų vaiką turinčių mamų diskusiją vainikavo nepalikdama abejingų: „Aš jaučiuosi atsakinga už vaikus, kurie gimė, bei vaikus – kurie gims“, – tai savotiškas pastūmėjimas žiūrėti kitomis akimis į esančią situaciją homoseksualų klausimu ir visiems prisiimti atsakomybę.

Renginio pabaigoje „MatthewSheaprad“ fondo įkūrėja visiems diskusijos dalyviams padovanojo apyrankes su užrašu „Erase hate“ (atsikratyk neapykantos, anglų k.). Tai yra simbolis, skatinantis vienytis ir skleisti toleranciją aplinkiniams.

LGBT Festivalis „Kreivės“ Lietuvoje vyksta nuo 2014 metų. Šiais metais festivalis vyksta birželio 13-23 dienomis.

Renginio akimirkos:

Komentarai