fbpx
Reportažai, Scanorama

Festivalyje „Scanorama“ – ilgai laukto „Stebuklo“ premjera

Filmo „Stebuklas“ premjera
Fotografė Monika Daužickaitė

Lapkričio 17-osios vakarą festivalyje „Scanorama“ įvyko seniai laukto Eglės Vertelytės filmo „Stebuklas“ išankstinė premjera. Visuose Lietuvos kino teatruose filmas pasirodys nuo gruodžio 8 d.

„Kai pradėjau rašyti scenarijų prieš devynerius metus, atsigulusi į lovą ir grįžusi iš darbo, tikrai niekad nesitikėjau, kad tai bus tokia ilga ir sunku kelionė – vingiuota, kalvota ir pilna pelkių, girių, paklydimų, be visą ko, ir be, aišku, patyrimų, smagių nusileidimų“, – filmo kūrimo istoriją prisiminė Eglė Vertelytė.

Lukas Trimonis, Eglė Vertelytė ir Gražina Arlickaitė
Fotografė Monika Daužickaitė

„Jūsų, kaip auditorijos, reakcija, kaip jūs tikitės stebuklo visiškai nesukelia papildomai streso. Norėjau pasakyti tokį dalyką, šis filmas man yra debiutinis kaip prodiuseriui ir tai reiškia, kad kapitonas, kuris plaukioja su maža valtele Trakų ežere staiga gavo jachtą su įgula plaukti per Atlantą. Daug kas pridėjo ten turtų, paaukojo savo žmones, net vaikus paleido į kelionę, ir mes išplaukėm. Ta kelionė įvyko, ir mes sėkmingai pasiekėme Torontą, kuriame buvo labai smagus priėmimas. Pasitikėjimas – tas žodis, už kurį aš norėjau padėkoti visiems, kas patikėjo“, – kalbėjo filmo prodiuseris Lukas Trimonis.

Filmo kelionė po pasaulį prasidėjo Toronto kino festivalyje, kur lietuviškas filmas paskutinį kartą buvo pristatytas prieš 17 metų. Po pasirodymo „Scanoramoje“ juosta toliau tęs savo tarptautinę kelionę prestižiniuose festivaliuose – „Stebuklas“ atrinktas į Kairo kino festivalio „Tarptautinės kritikų savaitės“ programą ir „Forum“ programą kino festivalyje „Juodosios naktys“ Taline.

Filmo „Stebuklas“ kūrybinė komanda
Fotografė Monika Daužickaitė

Apie filmą

„Stebuklas“ ironiškai, net satyriškai, pasakoja apie susiklosčiusią situaciją, praėjus keleriems metams po Sovietų Sąjungos žlugimo. Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, bankai bankrutuoja, infliacija. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus, kai į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis. Jis pažada išgelbėti kiaulių fermą ir kaimą nuo bankroto. Filme vaidmenis kūrė lietuvių aktoriai Eglė Mikulionytė ir Andrius Bialobžeskis.

Premjeros akimirkos

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.