fbpx
Naujienos

Filmas apie įvykius viename Vilniaus bute sudomino ir premjerę, ir kultūros grandus (po premjeros – į kitą butą)

Akimirka iš „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ premjeros Tautvydo Stuko nuotrauka

„Pamačius, ką kamera filmuoja per langą, supranti, kur šis butas yra, ką jis regėjęs, ir kaip į visas jo meilės istorijas įsipina paties Vilniaus istorija“, – naują Tomo Vengrio kūrinį komentavo kino kritikas Edvinas Pukšta. Jis ir kiti meno, kultūros, verslo, politikos pasaulių atstovai antradienio vakarą „Forum Cinemas Vingis“ sveikino režisierių su su filmo „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ nacionaline premjera.

Didžiajame ekrane pamatyti drauge kurto filmo iš JAV atvyko scenarijaus bendraautorė Tatia Rosenthal. Su „5 ½ meilės istorijomis viename Vilniaus bute“ dirbo Lietuvos, Latvijos ir Airijos gamybos kompanijos, taigi svečių iš užsienio didžiausiame Vilniaus kino teatre buvo ir daugiau. Specialiai dėl premjeros sugrįžo T. Vengrio tėvai, taip pat iš Niujorko atskrido itin retai Lietuvoje viešinti sesuo Indré Rockefeller.Savo apsilankymu kino kūrėjams palaikymą išreiškė LR Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Premjeroje taip pat dalyvavo kino kūrėjai Algimantas Puipa, Aistė Stonytė, Giedrė Žickytė, Nerijus Milerius, Dovilė Šarutytė, Rugilė Barzdžiukaitė, kompozitorė Lina Lapelytė, jaunosios teatro kartos atstovės Elžbieta Latėnaitė ir Eglė Švedkauskaitė, filosofas Paulius Gritėnas, poetas Tomas Venclova ir kiti.

Iš Lenkijos į premjerą atvyko vienas filmo aktorių Juliusz Krzysztof Warunek, iš Niujorko – kartu su T. Vengriu scenarijų rašiusi Tatia Rosenthal, iš Latvijos – operatorius Jurgis Kmins ir kiti komandos nariai.

Kadras iš filmo „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“

Iš buto į butą

Vasario 9 d. Lietuvos kino teatruose kelionę pradedančios „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ pasakoja apie penkias poras, apsistojančias viename ir tame pačiame nuomojamame bute Lietuvos sostinėje. Visus personažus ištinka meilės krizės, bet nė vienas nenutuokia, kokių dar džiaugsmų ir vargų būta tarp šių sienų. Kiekvieno nuotykių pėdsakų ištrinti vis sugrįžtančiai tylenei valytojai Jolantai meilės istorija tik užsimezga.

„Butas čia pagrindinis personažas – žmonės keičiasi, o į sienas įsigeria vis naujos istorijos“, – po premjeros pastebėjo E. Pukšta.

Po seanso „Vingyje“ veiksmas persikėlė į dar vieną nuomojamą butą – tiesa, jau Vokiečių gatvėje. „Nusprendėme, kad filmo atmosferą būtina perkelti ir į premjerą – visų svečių į seansą bute nebūtume sutalpinę, bet vakarėliui – pats tas“, – teigė filmo platintojų „Kino Pavasaris Distribution“ vadovas Konradas Kazlauskas.  

„5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“
Kino Pavasaris Distribution

Jau įvertintas užsienyje

Pasaulinė antrojo Tomo Vingrio filmo premjera įvyko ten pat, kur jis prieš kelerius metus debiutavo su „Gimtine“ – Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“. JAV lietuvio šeimos bute nufilmuota naujoji juosta tapo geriausiu filmu šio „A“ klasės konkursinėje programoje. Filmą į savo programs įtraukė ir Korko, Londono, Mančesterio kino festivaliai.

Filme vaidina Velta Žygure, Vidas Petkevičius, Jonas Braškys, Valene Kane, Alison Oliver, Marijus Mažūnas, Yiftach Klein, Hadar Ratzon Rotem, Šarūnas Datenis, Géza Röhrig, Adelė Šuminskaitė, Gintautė Rusteikaitė, Skomantas Duoplys, Juliusz Krzystof Warunek, Magdalena Celowna Jankowska.

Komentarai