fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos

Filmas „Avys traukinio nepražiopso“ – visiems, bijantiems nespėti į gyvenimo traukinį

Kadras iš filmo „Avys traukinio nepražiopso“ „Pasaka” archyvas
Kadras iš filmo „Avys traukinio nepražiopso“
„Pasaka” archyvas

Liepos 30 dieną ispaniško humoro mėgėjams „Kinas po žvaigždėmis“ dovanos žaismingai šiuolaikinių santykių teikiamus džiaugsmus bei keliamus rūpesčius pristatantį pasakojimą „Avys traukinio nepražiopso“ (Las Ovejas No Pierden el Tren,2014). Šmaikštų, gyvenimiškos išminties kupiną filmą pristato Ispanijos Karalystės ambasada.

Filme pasakojama apie trijų link keturiasdešimtmečio artėjančių porų gyvenimus. Spalvingi personažai susiduria su įvairiomis problemomis. Luizos (Inma Cuesta) ir Alberto (Raúl Arévalo) pora desperatiškai trokšta susilaukti antrojo vaiko. Tikėdamiesi teigiamų pokyčių jie išsikrausto į kaimą, tačiau vietoje išsvajotosios idilės jų laukia atšalusi aistra, kūrybinio įkvėpimo stoka ir nuolatiniai barniai. Situaciją apsunkina ir finansiniai šeimos rūpesčiai.

Kadras iš filmo „Avys traukinio nepražiopso“ „Pasaka” archyvas
Kadras iš filmo „Avys traukinio nepražiopso“
„Pasaka” archyvas

Luizos sesei Sarai (Candela Peña) ir Alberto broliui Chuanui (Alberto San Juan) netrūksta savų santykių iššūkių. Sara ieško antrosios pusės, tačiau pernelyg entuziastingai rodydama dėmesį potencialiems jaunikiams šiuos atbaido. Chuanui reikia ne tik suspėti paskui gerokai jaunesnę merginą, bet ir išdrįsti ją supažindinti su dviem savo mažomis dukromis iš pirmosios santuokos.

Charizmatiškas populiarių Ispanijos aktorių ansamblis įtaigiai kuria chaotiškų, pasimetusių ir savo vietos pasaulyje vis dar ieškančių žmonių paveikslus. „Avys traukinio nepražiopso“ paperka subtiliu humoru, autoironija, visiems atpažįstamais dideliais ir mažais gyvenimo iššūkiais bei paradoksais.

Po seanso visi, bijantys, jog gali nespėti į savo gyvenimo traukinį lengviau atsikvėps – kartais iš anksto suplanuotas keliones geriau nukelti, kartais – spontaniškai šokti į nežinia kur vykstantį traukinį, o kai kada, supratus, jog keliauji ne ten, kur norėtum, pasiryžti išlipti nežinomoje stotelėje.

Filmo anonsas: 

Save

Komentarai