fbpx
Naujienos

Filmas iš Lietuvos varžosi konkursinėje Tamperės filmų festivalio programoje

Kadras iš filmo „Šuns dienos“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Šuns dienos“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Šiuo metu vykstančiame viename reikšmingiausių trumpametražio kino renginių Europoje – Tamperės filmų festivalyje (Suomija) – pristatomas Ievos Veiverytės filmas „Šuns dienos“. Naujausias režisierės darbas rodomas tarptautinėje konkursinėje programoje, kurioje dėl geriausiojo vardo varžosi daugiau nei 60 trumpų filmų iš viso pasaulio. Nugalėtojas paaiškės šį sekmadienį, kovo 9 dieną.

Tamperės filmų festivalis yra vienas seniausių ir didžiausių trumpo kino festivalių Europoje. Kartu su Klermone-Ferane (Prancūzija) ir Oberhauzene (Vokietija) vykstančiais trumpų filmų festivaliais jis jau 44-erius metus diktuoja trumpametražio kino madas.

Pasak Marijos Razgutės, filmo prodiuserės, dalyvavimas konkursinėje programoje – didelis pasiekimas tiek jaunai režisierei, tiek lietuviško kino industrijai. Į Tamperės filmų festivalį lietuviškas kinas grįžta po beveik ketverių metų pertraukos.

„Tarptautinių festivalių programų sudarytojai nuolat ieško naujų talentų pasauliniame kino žemėlapyje rečiau matomose šalyse. Tai įrodo ir „Šuns dienų“ patekimas į Tamperės filmų festivalio konkursinę programą. Jau vien tai, kad programos sudarytojai atkreipė dėmesį į filmą, mums yra reikšmingas laimėjimas“, – sako M. Razgutė.

Kad filmą atrinko į tarptautinę konkursinę programą, buvo malonus netikėtumas pačiai režisierei.

„Festivalio konkursinė programa buvo sudaryta renkantis iš daugiau nei 5 tūkstančių filmų. Tai, kad tarp šios daugybės buvo pastebėtos ir „Šuns dienos“, man kaip kūrėjai yra svarbus įvertinimas ir pripažinimas“, – teigia I. Veiverytė.

„Šuns dienos“ pasakoja istoriją apie sudėtingus dukters ir motinos santykius. Daliai – penkiasdešimt metų, tačiau jis vis dar gyvena su kiekvieną žingsnį sekančia ir kontroliuojančia motina. Kai ši paguldoma į ligoninę tyrimams, dideliuose namuose Dalia lieka viena. Spontaniškas moters sumanymas leisti namus saugančiam šuniui pabėgioti baigiasi nelaime. Ji priverčia Dalią priimti savarankišką sprendimą.

„Filme pasakoju apie žmones, kurie gyvena pagal kitų primestas taisykles. Kurie nemoka, o kartais ir tikslingai atsisako savarankiškai mąstyti bei veikti. Man įdomu nagrinėti komplikuotus ir neretai kankinančius santykius, kurie susiklosto net tarp pačių artimiausių žmonių“, – sako režisierė.

Pagrindinius dukters ir motinos vaidmenis filme sukūrė Vesta Grabštaitė ir Laimutė Štrimaitytė. Nacionalinė filmo premjera įvyko šį rudenį Europos šalių kino forume „Scanorama“, konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“. Filmas jau dalyvavo tarptautinio Lydso trumpametražių filmų festivalio (Didžioji Britanija) lietuviškoje programoje, buvo pristatytas Klermono-Ferano trumpametražių filmų festivalio mugėje.

Kovo 5-9 dienomis vykstančio Tamperės filmų festivalio tarptautinėje konkursinėje programoje bus išdalinti net keli prizai – Didysis žiuri prizas, apdovanojimai už geriausią vaidybinį, dokumentinį ir animacinį filmą, žiūrovų simpatijų ir kiti specialūs prizai.

Filmo „Šuns dienos“ anonsas:

„Čiobreliai“ informacija

Komentarai