fbpx
Naujienos

Filmas „Neracionalus žmogus“ – klasikinė Woody Alleno istorija su kriminaliniu Alfredo Hitchcocko palikimo prieskoniu

 

Kadras iš filmo „Neracionalus žmogus“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Neracionalus žmogus“
„ACME Film“ archyvas

Lietuvos kino teatruose jau rodomas naujasis Woody Alleno filmas „Neracionalus žmogus“ (angl. „Irrational Man“) – išties meistriškai kino grando sudėliota istorija, pasak „The Washington Post“ kino kritikės Ann Hornaday, priminsianti klasikinį režisieriaus braižą bei savitą charakterį. Tiesa, kūrėjas kino mėgėjams yra paruošęs ir šiokių tokių netikėtumų, pavyzdžiui, sąsajas su detektyvo bei trilerio žanro filmais garsėjusio Alfredo Hitchcocko kūryba.

Pagrindinį vaidmenį filme „Neracionalus žmogus“ atliko šiokį tokį pilvą atsiauginęs Joaquinas Phoenixas, įkūnijęs filosofijos profesorių Eibą Lukasą. Nedideliame meno koledže depresijos kamuojamas ir išgerti mėgstantis vyras kaip mat patraukia poros problematiškiems vyrukams atsispirti negalinčių moterų dėmesį. Išsivaduoti iš sąstingio būsenos Eibas nutaria gana netradiciniu būdu. Jo idėjos įgyvendinimas sukasi apie vietinį teisėją ir lemtingu tapti galintį atpildo aktą. Štai čia žiūrovams pateikiamos W.Alleno dešimtmečius mėgstamos temos – atsitiktinės užgaidos stiprumas, sąžinės galia, situacijos subtilybės suvokimas ir A.Hitchcocko vertą nužudymo planą.

Kritikės A. Hornaday teigimu, spalvingas ir vaizdais turtingas „Neracionalus žmogus“ – ypač malonus žiūrovo akiai. Tiesa, ši juosta nėra komedija, nors publiką aktoriai prajuokins ne kartą. Kita vertus, filmo siužetas, kaip ir dialogai, taip pat neleis nuobodžiauti. Viena įdomiausių juostos herojų – jaunoji studentė Džilė (akt. Emma Stone). Savuoju profesoriumi besižavinti ir ji originaliausiu mąstytoju laikanti mergina stebins naiviu patrauklumu, kuriam žiūrovai vargiai liks abejingi.

Regs nužudymo planą

Chicagoreader.com apžvalgininkas Benas Sachsas palygino „Neracionalų žmogų“ su prancūzų naujosios bangos režisieriaus Claude‘o Chabrolo kūryba bei atpažino klasika laikomų A.Hitchcocko filmų 1951-ųjų „Nepažįstamieji traukinyje“ ir 1943-ųjų „Abejonių šešėlis“ įtaką. Taip pat W.Alleno gerbėjai ras įdomių sąsajų su paties režisieriaus kurtu 2005-ųjų trileriu „Lemiamas taškas“, kuriame vaidmenis atliko Scarlett Johansson ir Jonathanas Rhysas-Meyersas. Tad norintiems įtampos kine nederėtų išsižadėti minties kine išvysti „Neracionalų žmogų“ tik dėl jo filosofinės linijos – ši tikrai neprailgs.

Kieno nužudymą planuos Eibas ir kaip jam seksis išpildyti tobulą nusikaltimą, siūlome išvysti patiems. Romantiška ir mįslinga naujoji W.Alleno drama „Neracionalus žmogus“ – jau Lietuvos kino teatruose.

Filmo „Neracionalus žmogus“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"