Šis video bus šokiruojantis ir sukels stresą visiems mūsų Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos gyventojams. Tačiau mūsų lyderis nemato jokios kitos išeities, kaip kad atskleisti Vakarų imperialistų slepiamus pavojus ir jų pražūtingą grėsmę mūsų nuostabiai šaliai.
Taip prasideda praėjusių metų vasarą į „Youtube“ įkeltas filmas pavadinimu „Propaganda“.
Tai 95 min trukmės dokumentinis filmas, kurio pagrindinis tikslas – mokyti, šokiruoti ir leisti šiaurės korėjiečiams suvokti, jog Vakarų šalių gyventojai yra valdomi labai turtingos valdžios, kuri nesiūlo jokios demokratijos galimybių ir siekia žmones užliūliuoti realybės šou, vartotojiškumo kultu ir dirbtinėmis žvaigždėmis. Į „Youtube“ šį filmą įdėjo paslaptingoji Sabine, kuri jį gavo per savo, kaip vertėjos, vizitą Šiaurės Korėjoje.
Filmas „Propaganda“susideda iš 17 dalių, kurių kiekviena koncentruojasi ties vienu Vakarų blogybių aspektu. Vietomis nežinomas Šiaurės Korėjos profesorius (jo veidas užretušuotas) komentuoja žiūrovams matomus vaizdus. Taip pat filme randame keletą Vakarų rašytojų, tokių kaip kad Noam Chomsky ir Richardo Dawkins, minčių.
Nenorime Jums sugriauti pradinio malonumo žiūrint ir analizuojant šį filmą, todėl labai rekomenduojame pirma pažiūrėti ir tik po to skaityti žemiau esantį tekstą.
Turbūt ne vienam iš Jūsų, žiūrint „Propaganda“, kilo įtarimų, jog filmas nėra sukurtas Šiaurės Korėjoje. Ir jūsų įtarimai yra visiškai teisingi, nes filmo režisierius – Naujojoje Zelandijoje gyvenantis Slavko Martinovas. Viename interviu režisierius teigė: „Idėją sukurti šį dokumentinį filmą turėjau nuo pat 2003 metų, tačiau žinojau, jog nenoriu režisuoti tiesiog sauso filmo apie propagandą. Man norėjosi padaryti tai, ko niekas nedarė iki šiol, sukurti tokią propagandą, jog žmonės sutriktų. Todėl atėjo mintis filmą pateikti kaip Šiaurės Korėjoje platintą propagandinį filmą prieš Vakarų visuomenę. Šiam tikslui pasitelkiau istoriją apie tai, kaip filmas DVD formatu slapta buvo atgabentas iš Šiaurės Korėjos“.
„Propaganda“ susilaukė didelio susidomėjimo, vien „Youtube“ kanale jį peržiūrėjo apie 550 tūkst. lankytojų. Filmas sukėlė nemažai nepatogumų režisieriui Slavko Martinovas. Slaptasis mokslininkas –pietų korėjietis režisieriaus draugas Eugene Chang, po filmo turėjęs problemų su šalies valdžia, kurie jį įtarė esant šnipu iš Šiaurės Korėjos.
Filmo taip pat nepriėmė keletas garsių kino festivalių, tokių kaip „Sundance“, nes pagal taisykles, festivaliuose rodomi filmai negali būti prieš tai išplatinti internete. Ir, galiausiai, filmas iki šiol internete (net ir IMDb) pristatomas be režisieriaus vardo, tad šlovė ir milijonai interviu jį pasiekia sunkiai.