fbpx
Naujienos

Filmas „Sangailė“ – Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje

Sangailė, Aistė Dižiūtė, Julija Steponaitytė
Sangailė, Aistė Dižiūtė, Julija Steponaitytė
Julija Steponaitytė ir Aistė Dižiūtė
Kadras iš filmo „Sangailė“

Lietuviškas filmas apie paauglystę „Sangailė“ pretenduoja gauti prizą Berlyno tarptautiniame filmų festivalyje. Festivalio komisija šiandien paskelbė, kad tai vienas iš 52 filmų, dalyvausiančių konkursinėje programoje „Panorama“. Tarptautinis Berlyno filmų festivalis vyks vasario mėnesį.

„Sangailė” pateko į pagrindinę programos „Panorama” dalį. Šiame konkurse varžosi tiek pasaulyje žinomų režisierių, tiek debiutantų sukurti filmai, turintys savitą autorinį braižą.

„Labai džiaugiamės, kad filmas pateko į vieną iš Berlyno festivalio konkursinių programų. Taip pat, kad filmo aktorė Aistė Diržiūtė festivalio metu atstovaus Lietuvai, kaip Rytų Europos kylanti žvaigždė – ji pateko tarp 10 finalininkų „Shooting Stars“ konkurse. Tai reiškia, kad aktorei, o kartu ir Lietuvai, kino profesionalai ir žiniasklaida Berlyne skirs daug dėmesio“, – sako viena iš filmo prodiuserių Živilė Gallego.

Prancūzijoje gyvenančios Alantės Kavaitės režisuotas filmas „Sangailė“ pasakoja apie dvi paaugles mergaites (akt. Aistė Diržiūtė ir Julija Steponaitytė) – jų išgyvenimus brandos periodu, seksualumo ieškojimus ir savo baimių įveikimą. Filmas labai vizualus, jame užfiksuoti ir kvapą gniaužiantys akrobatiniai lėktuvų manevrai – juos filme atliko žymiausias Lietuvos lakūnas ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

Julija Steponaitytė, Aistė Dižiūtė, Sangailė
Kadras iš filmo „Sangailė“
Festivalio „Kino pavasaris archyvas“

Atrodo, kad ir pats filmas įgauna pagreitį svaiginančiam sėkmės skrydžiui: Berlynas – tai jau antras festivalis, į kurį vežama parodyti Lietuvoje sukurta „Sangailė“. Prieš tai filmas dalyvaus prestižiniame Sandanso kino festivalyje JAV. Šiame festivalyje veržėsi dalyvauti 12 tūkstančių filmų iš viso pasaulio. „Sangailė“ atidarys vieną iš konkursinių vaidybinių pilno metro filmų programų ir joje kovos dėl prizo.

„Geresnės metų pradžios Lietuvos kinui ir jo gerbėjams ir negalėtume įsivaizduoti. „Sangailės“ pasaulinė premjera JAV vykstančiame „Sundance“ kino festivalyje ir Europos premjera viename svarbiausių senojo žemyno festivalių yra itin stiprus derinys, žadantis išties sėkmingą filmo kelionę“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Vaidybinį filmą „Sangailė“ prodiusavo kompanija „Fralita Films“ kartu su prancūzų kompanija „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserių kompanija „Viking Films“. Filmo gamybą Lietuvoje parėmė Lietuvos kino centras.

Berlyno tarptautinis filmų festivalis, taip pat vadinamas Berlinale, yra kasmetinis vasario mėnesį nuo 1951-ųjų rengiamas naujų filmų pristatymo festivalis. Čia dalyvauja filmų kūrėjai iš viso pasaulio. Festivalyje lankėsi tokios pasaulinio garso kino žvaigždės, kaip Nicolas Cage‘as, Amanda Seyfried, Catherine Deneuve, Hughas Jackmanas, Isabella Rossellini, Jamesas Franco, Jeremy Ironsas ir kiti.

Fralita Films informacija

Komentarai