fbpx
Reportažai

Filmas „Šventasis“ – jau Lietuvos kino teatruose (nuotraukų galerija)

Marija Razgutė, Liana Ruokytė-Jonsson ir Andrius Blaževičius
Filmo „Šventasis“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Vakar vakare, rugsėjo 19 d., „Forum Cinemas Vingis“ kino teatras sulaukė didžiulio kviestinų svečių antplūdžio. Vyko ilgai laukta filmo „Šventasis“ premjera. Tai – lietuvių režisieriaus Andriaus Blaževičiaus debiutinis pilnametražis filmas, pelnęs simpatijas ne viename užsienio festivalyje, pagaliau pristatytas ir Lietuvoje.

Filme yra pasakojama Vyto (akt. Marius Repšys) istorija, kuris prasidėjus 2008 metų ekonominei krizei netenka darbo. Siužetas pilnas tiek komiškų, tiek liūdnų situacijų, gvildenama personažo išgyvenimai ieškant geriausių gyvenimo sprendimų. Filme yra gausybė buitinių scenų, kuriose kaip minėjo režisierius, visi atras kažką pažįstamo.

„Pavydžiu visiems, kurie filmą matysite pirmąjį kartą, nes man – tai jau trečiasis“, –  premjeros metu kūrybinę komandą sveikino Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

„Jaučiuosi pakylėta, nes filmo kūrimo procesą stebėjau nuo pat pradžių.  Jūsų meilė ir pasiaukojimas sukūrė stebuklą, kuris yra vienas reikšmingiausių kino reiškinių“, – filmo komandai teigiamų įvertinimų negailėjo ministrė.

Prie filmo kūrimo proceso prisidėjusi TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė linkėjo, jog filmas sulauktų žiūrovų apdovanojimo – kurį galima įvertinti filmo peržiūrų skaičiumi.

Filmo „Šventasis“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Filmas yra „paleistas“ ir priklauso nebe mums, o žiūrovams“, – kukliai prasitarė filmo režisierius Andrius Blaževičius duodamas „startą“ filmo peržiūrai.

Po filmo peržiūros režisierius pasakojo, jog filmo istorija gimė iš aktualijų – režisieriui baigiant studijas buvo kalbama apie didžiulį Lietuvos ekonomikos pakilimą, tačiau prasidėjo krizė ir visi liko be darbo. Būtent tada A.Blaževičius pradėjo kurti savo filmą „Šventasis“. Aktoriams dalijantis įspūdžiais iš kūrybinio proceso, režisierius prasitarė, jog šiuo metu kuria naują filmą, kurio režisierė – Marija Kavtaradzė.

Nors „Šventasis“ Lietuvos kino sales pasieks tik šią savaitę, jis – jau susilaukęs pripažinimo užsienyje. Filmas teigiamai įvertintas prestižiniuose Varšuvos bei Busano (Pietų Korėja) kino festivaliuose. Taip pat šiemet buvo nominuotas vienuolikai „Sidabrinių gervių“, iš kurių laimėjo net šešias.

Filmo scenarijaus autoriai – Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė. Pagrindinius vaidmenis atliko Marius Repšys, Martyna Gedvilaitė, Valentinas Krulikovskis bei Gelminė Glemžaitė. Išskirtinio muzikos takelio autorius – Vytautas Rasimavičius.

Filmas Lietuvos kino ekranuose bus rodomas jau nuo rugsėjo 22 dienos.

Premjeros akimirkos

Komentarai