fbpx
Naujienos

Filme apie holokaustą suvaidinęs M. Papinigis: „Sunku nepriimti visko asmeniškai“

Aktorius Mindaugas Papinigis
LRT archyvas

Didelio žiūrovų dėmesio sulaukusio vaidybinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ kūrėjai ir LRT TELEVIZIJA neseniai pristatė istorinio serialo tęsinį – „Laisvės kaina. Partizanai“. Filme vaizduojama okupacijos, masinių trėmimų, holokausto, teroro gniuždoma Lietuva, o kartu  žmonės, nepabijoję kovoti už tėvynės laisvę. Serialo tęsinyje debiutavo ir neigiamų personažų vaidmenimis garsėjantis aktorius Mindaugas Papinigis, kuriam teko baltaraiščio vaidmuo. 

Savo personažą aktorius apibūdina kaip sadistą ir Lietuvos išdaviką. Tai vienas iš baltaraiščių, holokausto metais žudžiusių žydus. „Sunkiausia įsijaučiant į vaidmenį buvo nepriimti asmeniškai, kad iš tikrųjų tai atsitiko ir kad tokie žiaurūs įvykiai galėjo vykti mūsų žemėje“, – teigė aktorius.

Šiam vaidmeniui M. Papinigis ruošėsi nuo pavasario lankydamas specialius mokymus, kuriuose turėjo galimybę pasisemti vaidybos patirties iš amerikiečių mokytojų.

Prisimindamas darbą filmavimo aikštelėje, M. Papinigis džiaugėsi turėjęs galimybę dirbti su aktoriumi Andriumi Paulavičiumi bei režisieriumi Sauliumi Balandžiu. „Tai nuostabūs savo srities profesionalai. Su jais linksma dirbti, tad tokia skaudi įvykių perspektyva buvo lengviau pakeliama psichologiškai. Kartu mes sugebėjome atspindėti ne tik personažų idėjinę prasmę, kas yra labai svarbu, bet ir atkurti jų buitį, kas suteikia personažui tikroviškumo ir leidžia žiūrovui labiau įsigilinti į tai, kaip iš tikrųjų tuo metu žmonės sugebėjo gyventi ir išgyventi tokią santvarką, persivertimą“, – tikino aktorius.

M. Papinigis pasakojo ir apie režisieriaus Sauliaus Balandžio pasiruošimą filmui. „Saulius turėjo prisirinkęs įvairių niuansų, kaip pavyzdžiui, kodėl žydai nesipriešino. Ir jie iš tikrųjų nesipriešino, jie nuolankiai vykdė visus nacių nurodymus, nes suprato, kad jei pasipriešins, tai iššauks dar vieną priežastį su jais elgtis dar žiauriau… Kaip nužmogėję daiktai, jie stengėsi sušvelninti savo padėtį“, – sakė M. Papinigis.

Aktorius Mindaugas Papinigis
LRT archyvas

Aktorius teigia negalįs vienareikšmiškai smerkti savo „blogiukų“ personažų: „Aš manau, kad mano personažai patenka į tokias nepatogias aplinkybes, kai jie turi priimti tam tikrus sprendimus. Ir kartais paklauskite patys savęs, kokį priimtumėte sprendimą tokioje situacijoje.  Manau, kad tai daug pasakys apie jus patį ar apie mano personažus.“

„Aš džiaugiuosi, kad gaunu tokių pasiūlymų vaidinti, ir tikiuosi kad taip bus ir toliau, visgi pastaruoju metu gavau pasiūlymą suvaidinti ne tokį blogą personažą, tai manau greitu metu ir jį galėsite išvysti ekranuose“, – intrigavo aktorius.

M. Papinigis atskleidžia, kad jam svarbiausia – kūrybos laisvė, kuomet nėra jokių ribų ar suvaržymų jo kūrybai. Už tokią laisvę jis pasitaikius progai tikrai pakovotų.

Prodiuserių kompanijos „Videometra“ sukurtas daugiaserijinis filmas primins apie praėjusio amžiaus viduryje vykusias tris okupacijas ir masinius trėmimus, holokaustą, terorą, bandymą fiziškai ir dvasiškai sugniuždyti Lietuvą. Kartu – ir apie šioje tamsybėje sužydusias gėles: žmones, kurie, nebijodami mirties, vieną ranką ištiesė žydams, o į kitą paėmė ginklą, kad apgintų Lietuvos laisvę.
Filme „Laisvės kaina. Partizanai“ laukia ne tik žiūrovų jau pamėgtų Marcelės Kubiliūtės (akt. Toma Vaškevičiūtė), Prano Kuktos (akt. Marius Repšys), bet ir naujų herojų nuotykiai ir žygdarbiai. Istorinis vaidybinis filmas „Laisvės kaina. Partizanai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, šį sekmadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Ištrauka, kurioje vaidina M. Papinigis: 

Komentarai