fbpx
Naujienos

Filme apie KGB – istorinis tardytojo ir disidento susitikimas

Vytautas Urbonas Kadras iš filmo  „Aš už tave pakalbėsiu“ Kūrėjų archyas
Vytautas Urbonas. Kadras iš filmo „Aš už tave pakalbėsiu“
Kūrėjų archyas

Sausio 8 d. Lietuvos kino teatruose pasirodys naujas italų ir lietuvių režisierių darbas „Aš už tave pakalbėsiu“, kuriame pirmą kartą disidentų ir KGB darbuotojų lūpomis pasakojama paskutinio sovietinio dešimtmečio KGB istorija Lietuvoje.

Filme pristatomos nevienareikšmiškos išpažintys verčiančios susimąstyti apie tai, kad darbas KGB ne visuomet reiškė saugų ir užtikrintą gyvenimą.

Kertinis filmo epizodas – buvusio KGB tardytojo Vytauto Urbono ir jo tardyto disidento Vytauto Skuodžio susitikimas. Šis įvykis tapo netikėta kulminacija ir patiems filmo autoriams „Žinojome, kad turime prakalbinti ir kitą pusę, metus laiko ieškojome būdų įtikinti tardytoją filmuotis, tačiau nebuvome iki galo tikri, kad pavyks. Mintis, kad šie du personažai turi susitikti kilo iš jų susidomėjimo vienas kitu. V. Skuodis klausdavo apie V. Urboną ir atvirkščiai. Norėjome filmuoti jų susitikimą, bet tai buvo tarsi tos idėjos, kurios iš pradžių atrodo neįgyvendinamos. Pasirodo viskas buvo kur kas paprasčiau, nei manėme. Tiek profesorius V. Skuodis, tiek buvęs KGB tardytojas V. Urbonas mūsų pasiūlymą priėmė palankiai ir filmavimas įvyko. Istorija, kurią išgirdome iš V. Urbono lupų mus paliko be žado. Tikime, kad ji daugeliui turėtų padėti suprasti, kad net ir bendradarbiavimas su rėžimine sistema negali apsaugoti nuo viską po savimi traiškančių sistemos krumpliaračių,“ – teigė filmo režisieriai Maxi Dejoie ir Virginija Vareikytė.

Komentarai