fbpx
Naujienos

Filme „Kapitonas Phillips“ pirmąsyk aktorystės paragavęs vairuotojas Barkhadas Abdi tapo „Auksinio gaublio“ nominantu

„Kapitonas Phillips“, Tom Hanks
„Kapitonas Phillips“, Tom Hanks
Kadras iš filmo „Kapitonas Phillips“
„ACME Film“ archyvas

Anksčiau limuzinų vairuotoju dirbęs iš Somalio kilęs Barkhadas Abdi tęsia kelia į šlovę. Filme „Kapitonas Phillips“ (angl. „Captain Phillips“) piratų vadą suvaidinęs naujai iškeptas aktorius sulaukė dar didesnio pripažinimo ir profesionalų įvertinimo – jis tapo „Auksinio gaublio“ nominantu geriausio antrojo plano aktoriaus kategorijoje.

Dėl apdovanojimo B.Abdi konkuruos su tokiais žinomais kino industrijos vardais kaip Bradley Cooperis, Michaelas Fassbenderis, Danielis Bruhlis ir Jaredas leto. Įsimintinas ir itin įtaigus vaidmuo somaliečiui taip pat jau atnešė Aktorių gildijos apdovanojimų nominaciją. Prognozuojama, kad jis gali tapti ir prestižinių „Oskarų“ apdovanojimų nominantu.

B.Abdi į JAV, Mineapolį, atsikraustė būdamas 14-os. Vaidmenį filme „Kapitonas Phillips“ jis gavo sudalyvavęs neprofesionalių aktorių atrankoje, apie kurią jis sužinojo pamatęs reklamą televizijoje.

Režisieriaus Paulo Greengrasso juosta „Kapitonas Phillips“ iš viso pelnė keturias „Auksinių gaublių“ nominacijas: geriausio filmo, geriausio režisieriaus, geriausio pagrindinio ir geriausio antrojo plano aktoriaus kategorijose.

Tikrais įvykiais paremtas veiksmo filmas „Kapitonas Phillips“ jau kurį laiką rodomas Lietuvos kino teatruose. Jame žiūrovai gali išvysti 2009-aisiais Indijos vandenyne įvykusį laivo „MV Maersk Alabama“ užgrobimą, kuriam vadovavo Somalio piratas Abduwali Muse (akt. B.Abdi), ir bebaimio kapitono Ričardo Filipso (akt. T.Hanksas) mėginimus išgelbėti savo laivą ir įgulą.

Filmo „Kapitonas Phillips“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai