fbpx
Naujienos

Filme „Penktoji valdžia“ – pasaulį sudrebinęs „WikiLeaks“ skandalas ir Juliano Assange‘o tiesos troškimas

Kadras iš filmo  „Penktoji valdžia“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Penktoji valdžia“
„ACME Film“ archyvas

Ko gero, modernaus pasaulio istorijoje niekuomet nebuvo atskleista tiek paslapčių, kaip tuomet, kai buvo įkurta tarptautinė ne pelno siekianti organizacija „WikiLeaks“. Internete buvo paviešinta skandalinga slapta informacija, gauta iš anonimiškų šaltinių – per metus nuo įkūrimo buvo sukurta duomenų bazė, kurioje buvo galima rasti per 1,2 milijono iki tol neskelbtų dokumentų. Naujajame filme „Penktoji valdžia“ (angl. „The Fifth Estate“) žiūrovams bus suteikta proga įsigilinti į organizacijos įkūrėjo Juliano Assange‘o siekį atskleisti tiesą, „WikiLeaks“ naudą ir grėsmę.

Dramatiškame trileryje pagrindinį vaidmenį atliko Anglijos aktorius Benedictas Cumberbatchas, įkūnijęs „WikiLeaks“ įkūrėją ir vyriausiąjį redaktorių J.Assange‘ą. Drauge su juo pasirodė vokiečių aktorius Danielis Brühlis, kuriam teko buvusio organizacijos atstovo žiniasklaidai Danielio Domscheito-Bergo vaidmuo. Vienas iš pagrindinių filmo scenarijaus šaltinių – būtent D.Domscheito-Bergo parašyta knyga „My Time with Julian Assange and the World’s Most Dangerous Website“. Taip pat buvo remtasi britų žurnalistų Davido Leigho ir Luke‘o Hardingo knyga „WikiLeaks: Inside Julian Assange’s War on Secrecy“.

„Gali būti, kad praeis dešimtmečiai, kol mes suprasime tikrąją „WikiLeaks“ įtaką ir tai, kaip šis tinklalapis sukėlė perversmą informacijos sklaidos raidoje. Šiuo filmu nesiekiame ko nors teisti. Norėjome ištirti sudėtingai pasiekiamą informacijos skaidrumą šiame Informacijos amžiuje. Tikiuosi, kad „Penktoji valdžia“ darsyk pakurstys aktualias diskusijas, kurias „WikiLeaks“ savo ruožtu jau išprovokavo“, – Deadline.com sakė filmo režisierius cas.

Filme „Penktoji valdžia“ žiūrovai išvys „WikiLeaks” įkūrėjo J.Assange‘o ir vieno artimiausių jo patikėtinių bei kolegų, vokiečio D.Domscheito-Bergo, svajones, planus ir darbus. Organizaciją jie įkuria norėdami paviešinti nusikaltimus ir nedorybes, kurias sau leidžia pasaulio turtingieji ir galingieji. Nors pirmieji bandymai nesėkmingi, galiausiai gimsta darniai veikiantis „WikiLeaks“ tinklas, kuriame su laiku atsiranda vis didesnių ir tamsesnių paslapčių. Galiausiai J.Assange‘ui ir D.Domscheitui-Bergui teks apsispręsti, kokioms aukoms jie pasiryžę dėl svarbių paslapčių paviešinimo ir ko tiesa atneš daugiau – žalos ar naudos?

Tiesa ta, kad žmogus negali atskleisti pasaulio paslapčių, neatskleisdamas savųjų. Didžiausias slaptos informacijos paviešinimo skandalas per visa žmonijos istoriją filme „Penktoji valdžia“ – Lietuvos kino teatruose jau nuo spalio 18 dienos.

Filmo „Penktoji valdžia“ anonsas:

„CLINIC 212“ informacija

Komentarai