fbpx
Naujienos

Filme „Stalingradas“ – kruviniausias Antrojo pasaulinio karo mūšis, dramatiški išbandymai, skausmas ir vilties nepraradę kariai

Kadras iš filmo „Stalingradas“ ACME Film archyvas
Kadras iš filmo „Stalingradas“
ACME Film archyvas

Vienas svarbiausių Antrojo pasaulinio karo ginkluotų susidūrimų – Stalingrado mūšis – atkeliauja į Lietuvos kino teatrus naujame rusų filme „Stalingradas“. Šioje juostoje publika išvys 1942-ųjų Stalingradą, kur Sovietų sąjungos kariuomenė planuoja vokiečių pajėgų kontrpuolimą. Daugiausia gyvybių pareikalavusi kova, skausmas ir meilė griūvant miestui pavergs dramatiškoje istorijoje jau nuo lapkričio 29 dienos.

Filme, kuriame žemė maišosi su dangumi, parodoma, kaip sovietų bandymas užimti dešinįjį Volgos krantą, kur bazuojasi vokiečių kariai, nepavyksta. Puolimas sustabdomas ir tik kapitono Gromovo žvalgams pavyksta pasiekti kitą krantą ir įsikurti viename namų. Jiems duodamas įsakymas išlaikyti pozicijas bet kokia kaina. Be keleto tik stebuklo dėka išlikusių sovietų karių žvalgai naujojoje savo tvirtovėje aptinka ir paskutinę jos gyventoją – 19-metę Katią.

Nurodymą atkovoti rusų užimtą namą gauna vokiečių karininkas Kanas. Liejantis šimtų tūkstančių karių ir gyventojų kraujui užgimsta jautri meilės istorija, o herojams tenka ne tik panaudoti ginklus, bet ir pademonstruoti charakterių tvirtumą.

Stalingrado mūšiu vadinami koviniai veiksmai, vykę nuo 1942 metų liepos 17 dienos iki 1943 metų vasario 2 dienos Stalingrado mieste ir jo apylinkėse, kai Sovietų sąjungos pajėgos mėgino apginti miestą ir sunaikinti stiprią strateginę vokiečių bazę Dono ir Volgos tarpupyje. Ši, didžiausia sausumoje vykusi Antrojo pasaulinio karo kova, drauge su Kursko mūšiu, tapo lemiamu posūkiu viso karo eigoje. Tiesa, aukų skaičiai buvo išties milžiniši – apytiksliais skaičiavimais kariaujančios pusės bendroje sumoje vien Stalingrado mūšyje prarado daugiau kaip 2 milijonus žmonių.

Naujosios juostos „Stalingradas“ režisierius – žinomas Rusijos aktorius, prodiuseris ir režisierius Fiodoras Bondarčiukas, sukūręs tokius populiarumo sulaukusius filmus kaip „9-oji kuopa“, „Gyvenama sala“, „Gyvenama sala 2 : Susirėmimas“ ir daugybę kitų.

Filme „Stalingradas“ žiūrovai išvys būrį talentingų Rusijos aktorių bei kviestinių profesionalų iš Vokietijos kino pasaulio, tokių kaip aktorius Thomas Kretschmannas. Beje, būtent naujoji F.Bondarčiuko juosta tapo pirmuoju pilno metro rusišku meniniu filmu, kuris nuo pradžių iki galo buvo filmuotas naudojantis IMAX 3D technologija. Jo biudžetas – 30 milijonų JAV dolerių.

Šešių vyrų, ginančių savo namus istorija ir dramatiški karo vaizdai filme „Stalingradas“ į Lietuvos kino teatrus atkeliaus lapkričio 29 dieną.

ACME Film informacija

Komentarai