fbpx
Naujienos

Filmo „Aleksandras Didysis“ ekspedicija Amazonėje: bažnyčia primena karaokę

Kadras iš būsimo filmo „Aleksandras Didysis“ Nuotrauka iš filmo kūrėjų archyvo
Kadras iš būsimo filmo „Aleksandras Didysis“
Nuotrauka iš filmo kūrėjų archyvo

Dokumentinio filmo “Aleksandras Didysis” komanda dalinasi unikalia medžiaga iš ekspedicijos Amazonėje, kur vyksta paruošiamieji darbai. Tiesiai iš Brazilijos džiunglių miesto Porto Velho gautame reportaže filmo komanda kviečia apsilankyti miesto lūšnyno metodistų bažnyčioje. Bažnyčia Lietuvoje ir Pietų Amerikoje skiriasi kaip diena ir naktis. Įsitikinkite patys:

Taip, Pietų Amerikos gyventojai yra atvirai religingi, netgi savotiškai apsėsti religijos – juk Brazilija garsėja garsėja vieną didžiausių pasaulyje Kristaus atpirkėjo skultptūrų. Jei įsivaizduojate didelę puošnią bažnyčią ir nuolankiai klūpančius tikinčiuosius, kurie santūriai klauso pastoriaus ir kalba tik šiam paliepus – būsite stipriai nustebinti.

Brazilijos metodistams bažnyčia – tai kažkiek laukinė, bet nuoširdi ir gaivališka vieta, skirta išsikrauti ir apsivalyti. Iš tiesų, funkciją atlieka tą pačią kaip ir mūsų bažnyčios, bet metodai mums – svetimi. Šios bažnyčios labiau primena būdelę, kurioje vyksta karaokė ar karnavalą. Bet lankytojai atrodo tokie nuoširdūs ir atsipalaidavę, kad tokios būsenos ir religinio atsidavimo norisi palinkėti kiekvienam tikinčiajam.

Primename, kad filmo “Aleksandras Didysis” režisierius Vytautas Puidokas šiuo metu yra Brazilijos – Bolivijos pasienyje, Amazonės džiunglese, kur atlieka tyrimą, bendrauja su būsimais filmo personažais, vysto ir plėtoja filmo siužetą.

Filmo komanda žada ir daugiau karštų reportažų ir kviečia prisidėti prie ekspedicijos. Paremkite filmą “Aleksandras Didysis” norima suma ir sulauksite ne tik kvapą gniaužiančio dokumentinio filmo kitais metais, bet ir intriguojančios medžiagos tiesiog dabar – tiesiai iš ekspedicijos.

Komentarai