fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Filmo „Artistas“ režisierius M. Hazanavicius viešės „Kino pavasaryje“ su nauju filmu

Režisierius Michelis Hazanavicius Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Ieškojimai“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Ieškojimai“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

20-ojo „Kino pavasario“ metu Vilniuje lankysis labai garsus lietuvių kilmės režisierius Michelis Hazanavicius. Jo vardas plačiai kino pasaulyje tapo žinomas po nebyliojo filmo „Artistas“ („The Artist“, 2011) stulbinančios sėkmės.

Į festivalį jis atvyksta iš karto po 48-ojo savo gimtadienio. „Kino pavasaryje“ kovo 31 d. režisierius pristatys naujausią karinę dramą „Ieškojimai“ („The Search“), kuri įtraukta į programą „Festivalių favoritai“.  

„1999 m. Čečėnijos ir Rusijos karas kine nėra išsamiai aptartas. Tad šia itin opia tema norėjau prabilti būtent kino kalba. Šis konfliktas pareikalavo labai daug gyvybių, suluošino galybę žmonių. Šioje juostoje nerasite užslėptos politinės žinutės, nes stengiausi pažiūrėti į šį košmarą iš abiejų kariaujančių pusių ir sukurti kuo žmogiškesnį filmą. Kiek tik to žmogiškumo gali būti tokių tragiškų įvykių šešėlyje“, – teigia režisierius M. Hazanavicius.

„Ieškojimai“ pasakoja dvi paralelines istorijas: apie per stebuklą išgyvenusį 9 metų musulmoną našlaitį Čečėnijoje ir Rusijos kariuomenėje tarnaujantį jaunuolį Kolią. Tėvų netekęs ir po patirto šoko nekalbantis berniukas Hadžis patenka į amerikiečių kontroliuojamą vaikų prieglaudą, kurioje tikisi susirasti po rusų kareivių išpuolio galėjusią išgyventi vyresnę seserį. Tuo tarpu už kelių šimtų kilometrų nuo konflikto, Permėje, jaunas muzikantas Kolia įkliūva milicijos pareigūnams neatsargiai parūkęs žolės. Norėdamas išvengti kalėjimo, jis savanoriškai sutinka tarnauti Rusijos armijoje, kurioje patiria išnaudojimą, būrio vyresniųjų smurtą, neapykantą ir patyčias, kurios išsekina ramaus būdo Kolios kantrybę.

Filmas atšventė pasaulinę premjerą 2014 m. Kanų festivalio oficialioje konkursinėje programoje, užėmė antrąją vietą publikos simpatijų balsavime Sarajevo kino festivalyje, dalyvavo Toronto kino festivalyje.

Po 5 „Oskarais“, 3 „Auksiniais gaubliais“ ir dar virš 150 įvairiausių apdovanojimų ir tiek pat nominacijų pelniusio „Artisto“ Michelis Hazanavichius užsibrėžė ambicingą tikslą sukurti ką nors kitokio ir išbandyti save naujame žanre. Jis pats adaptavo amerikiečių režisieriaus Fredo Zinnemanno 1948 m. kultinės karinės dramos „Ieškojimai“ scenarijų, kuriam ir atiteko vienas iš „Oskarų“.

Tarp „Artisto“ ir „Ieškojimų“ Michelis Hazanavichius režisavo savo mėgstamiausią aktorių Jeaną Dujardiną trumpametražėje komedijoje „Nuostabi sąžinė“, kuri pateko į skandalingąjį trumpų aistrų istorijų rinkinį „Žaidėjai“ („The Players“. Lietuvos rinkoje šis filmas žinomas pavadinimu „Seksomanai“).

Įdomu ir tai, kad „Artistas“ ir „Ieškojimai“ skiriasi tiek tema, tiek žanru. Po nespalvoto, nebylaus, stilingo bet labai nuotaikingo pasakojimo apie Holivudo kino aktorių, režisierius ir scenaristas atvėrė senas karo žaizdas iš naujo emocingoje ir jautrioje dramoje, kurioje vėl vaidina jo žmona-mūza Berenice Bejo, keturiems „Oskarams“ nominuota amerikietė Annette Bening ir neprofesionalūs aktoriai.

Režisierius lankysis seanse kovo 31 d. 16.30 val., kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Filmo anonsas:

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.