fbpx
Naujienos

Filmo „Baltas šešėlis“ premjeroje su Afrikos kultūra supažindins lietuvių folkloro grupė „Kamanių šilelis“

Kadras iš filmo „Baltas šešėlis“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Baltas šešėlis“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Baltas šešėlis“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Vasario 28 d. menų fabrike „Loftas“ įvyks išskirtinis renginys, kuriame susilies dvi skirtingos meno rūšys: kinas ir muzika. Renginyje bus rodomas režisieriaus Noaz Deshe filmas „Baltas šešėlis“, svečius pasitiks Afrikos būgnų ansamblis, o filmo peržiūrą vainikuos užburiantis lietuviško folkloro grupės „Kamanių šilelis“ koncertas.

„Baltas šešėlis“ – tai filmas, pasakojantis apie Tanzanijos albinosus, kurie nuo 2007 metų yra medžiojami gydytojų ir šamanų, tikinčių, jog albinoso kūno dalys atneša sėkmę, turtus, meilę ir garbę. Už albinosų galūnes mokama nuo 500 iki 5000 JAV dolerių, kai Tanzanijoje vidutinės metinės pajamos siekia 442 JAV dolerių. „Albinosai nemiršta, jie tiesiog išnyksta”, – toks posakis vyrauja Rytų Afrikoje, kur nuo 2007-ųjų įvyko 73 tokie nužudymo atvejai ir šimtai neužregistruotų. Filmo pagrindinis veikėjas – berniukas Aliasas, kurio akivaizdoje nužudomas jo tėvas. Aliaso motina išsiunčia jį į didmiestį, kur berniukas gyvena pas savo dėdę ir gatvėje prekiauja kompaktinėmis plokštelėmis. Aliasas kovoja už save ir bando džiaugtis tuo, ką jam suteikia gyvenimas.

Vienas filmo prodiuserių – Holivudo aktorius Ryanas Goslingas, filmas jau apkeliavo dešimtis festivalių, pasaulinė jo premjera įvyko Sandanso kino festivalyje, o JAV režisierius Francis Ford Coppola vadina filmą: „Žaviu, nepamirštamu, sukrečiančiu ir amžinu“.

Filmo premjerai susiburia du muzikiniai projektai : Afrikos būgnų ansamblis, kuris nukels į tolimąjį žemyną ir lietuvių folkloro grupė „Kamanių šilelis“.

Po pavadinimu „Kamanių šilelis“ slepiasi du jauni perspektyvūs atlikėjai, kurie savęs ieško tautų muzikoje, lietuviškame folklore, šiaurės ir pietų šalių skambesyje bei žodžio subtilume. Savo karjerą pradėję kaip dainuojamosios poezijos atlikėjai, šiuo metu jie maišo australų, mongolų, afrikiečių, lietuvių folkloro motyvus, ir yra vadinami eksperimentinės muzikos kūrėjais, grojančiais pjūklais, varpais ir vandeniu.

„Grodami folklorą supiname įvarių šalių motyvus, tarp jų ir žavią Afrikos muziką. Afrika artima mums dar ir dėl to, jog ji nuo seno yra padalinta į daug dalių ir tai tarsi asocijuojasi su laisvės simboliu – afrikiečiai kovojo dėl savo identiteto, o kitoniškumas ir tikėjimas savimi – dar vienas nuostabus Afrikos žmonių bruožas,” – teigia grupė „Kamanių šilelis”.

Bilietus į renginį platina Ticketpro.lt, renginio dieną bilietai brangs.

Komentarai