fbpx
Reportažai

Filmo „Emigrantai“ premjera. Emigrantai gal ir negrįš, bet tikrai susimąstys

Filmas  „Emigrantai“  Foto - Aušra Ginotytė
Filmas „Emigrantai“
Foto – Aušra Ginotytė

Antradienio vakarą, kovo 26d., „Multikino“ kino teatre Vilniuje režisierius iš Rokiškio Justinas Krisūnas pristatė savo debiutinį filmą „Emigrantai“ ir dar kartą garsiai prabilo apie Lietuvai jautrią temą – emigraciją. Prieš premjerą režisierius pristatė ir padėkojo filmo kūrybinei grupei bei jo aktoriams. Po per ašaras juokingos valandos su puse trunkančios juostos žiūrovai plojo atsistoję ir sveikino visus emigratus negailėdami gerų žodžių. Jau nuo balandžio 5 d. „Emigrantus“ bus galima pamatyti ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Į kelių šeimų dramą įsiterpia ir dviejų jaunų įsimylėjelių, Monikos ir Lino, istorija. Lino tėvai jau seniai išvykę uždarbiauti ir siunčia pinigus, dovanas su močiute gyvenančiam sūnui, deja, tai tėvų meilės vaikinui neatperka. Monika – perspektyvi, jauna, kūrybinga, dar nepripažinta dizainerė, kurios svajonė sukurti verslą Lietuvoje. Tačiau jaunesnioji Monikos sesuo, Ugnė, tik ir svajoja apie užsienį, kaip ji susiras turtingą vyrą ir nesuks galvos dėl gyvenimo. Viskas taip susiklosto, kad Monikos ir Ugnės šeimos galva, tėvas (rašytojas), netikėtai gauna pasiūlymą dirbti redakcijoje, tačiau tai darbas Londone. Taigi visa šeima tėvų sprendimu keliauja į užsienį. Monikos širdis sudaužyta, nebelieka šypsenos jos veide, o Linas skausmingai išgyvena dar vieną mylimo žmogaus netektį.

Filmo jautrumą kuria ne tik tematika, bet ir iš paukščio skrydžio nufilmuoti Lietuvos vaizdai, kurie kiekvieną išeivį privers dar kartą prisiminti, kokia graži yra Lietuva. Muzika „Emigrantuose“ taip pat atlieka gan didelį vaidmenį. Ji kuria savotiškai lyrinę nuotaiką ir dar labiau verčia susimąstyti, mylėti ir jausti Tėvynę vidumi.


Pagrindinius vaidmenis atlieka Rokiškio Liaudies teatro aktoriai ir Rokiškio Jaunimo teatro aktoriai: Dovilė Butėnaitė, Karolis Leitonas, Simona Vaičiulėnaitė, Mantas Meškuotis, Neringa Sukauskaitė, Kęstutis Čeplinskas, Rokas Turkevičius, Karolina Bimbaitė, Saulius Jasiulevičius, Marytė Vaitkevičiūtė, Matas Valiulis, Agnė Kastanauskaitė, Paulius Viduolis, Kęstas Čeplinskas, Daiva Bimbienė, Antanas Rudokas, Oskaras Guzevičius. Filmo prodiuserė Vaida Kanopaitė.

Epizodinėse scenose galima pamatyti ir pažįstamų veidų: Larisa Kalpokaitė, Džiugas Siaurusaitis, Inga Norkutė-Žvinienė, Aurimas Žvinys. Filmą filmavo operatorius Marius Komičius, o garso režisieriais dirbo Giedrius Aleknavičius ir Julius Navagrudskas.

Komentarai
Optimistiška ir ambicinga. Patinka kinas? Turime kažką bendro. Kiekvienas išgyvenimas kine formuoja naują mane. Tobulėju. KINFO erdvėje išlaisvinu savo idėjas ir gyvenu dar arčiau kino.