Trečiadienio vakarą, rugpjūčio 13 d., garsūs visuomenės žmonės susirinko į „Forum Cinemas Vingis“ kino teatrą, kur buvo pristatytas Vinco Sruoginio ir Johno Ohmano režisuotas dokumentinis filmas „Nematomas frontas“.
Premjeroje dalyvavo ir Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkienė, politikas Andrius Kubilius su žmona Rasa, TV ekrano veidai: Beata Nicholson, Vytaras Radzevičius ir Lolita Bytautė, projekto „Misija Sibiras“ dalyviai bei kiti garbingi vakaro svečiai.
Svečius pasitiko Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa su šūvių salvėmis, jų pasirodymas truko keturias minutes.
Prieš seansą svečiams buvo įteiktos filmo „Nematomas frontas“ ir miško brolių simboliu tapusios žaliosios riešo juostelės. Jas galima gauti perkant bilietą į filmą arba užsisakyti čia.
Salėje susirinkusius svečius pasveikino festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška ir sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro viršininkas pulkininkas leitenantas Aleksiejus Gaiževskis.
„Mes iš tokių filmų, iš tokių gyvenimų, kaip Juozo Lukšos, Antano Lukšos, jo šeimos, mokomės, kaip reikia gyventi, kaip reikia kovoti. Ir galiu duoti žodį, kad kiekvienas karys, kuris tarnauja Lietuvos kariuomenėje, yra ugdomas tais pačiais idealais, aukštos priesaikos žodžiais: ginti ir mylėti, saugoti savo tėvynę Lietuvą. Patikėkite, mes esame pasirengę kovoti, ginti, saugoti ir, jeigu reikės, pasiaukoti už ją. Dėkui Jums už Jūsų nuostabų ir puikų darbą, kurį mes su malonumu šiandien žiūrėsime“, – sakė A. Gaiževskis.
Filmo kūrėjai: Vincas Sruoginis, Johnas Ohmanas ir prodiuseris Markas Johnstonas, dėkojo atvykusiems ir linkėjo gero filmo.
„Visi trys esame ne visai lietuviai: aš esu švedas, Vincas – Amerikos lietuvis, o Markas – galbūt bus lietuvis. Manau, kad būtent mes galėjome padaryti šį filmą, nes matome Lietuvą iš išorės. Tai pat manau, kad šitas mažas mūsų indelis į Lietuvos tapatybės suvokimą yra šiek tiek kitoks. Tikriausiai lietuviai dar net patys ne visai suvokia, kokia Lietuva yra galinga“, – kalbėjo J. Ohmanas.
Po filmo kūrybinė grupė atsakinėjo į žiūrovų užduotus klausimus. Į klausimą, ar būtų ėję į miškus ginti tėvynės, visi vyrai patikino, kad be jokios abejonės būtų ėję ir eitų jos ginti. Taip pat atskleidė, kad filmas buvo kuriamas šešerius metus, o finansavimui surinkti buvo pasitelkta ir „Kickstarter“ platforma.
Į paskutinį klausimą, kokį vieną klausimą kūrėjai užduotų Juozui Lukšai, jei jį būtų sutikę, J. Ohmanas atsakė, kad pasiteirautų: „Kas, tamstos manymu, yra lietuvis?“, V. Sruoginis klaustų: „Kodėl jis nuėjo susitikti su Kukausku?“, o M. Johnstonas paklaustų: „Kas lėmė jo sprendimą palikti Nijolę ir grįžti į Lietuvą?“
„Nematomas frontas“ buvo kuriamas užsienio publikai, tačiau jau festivalio „Kino pavasaris“ metu buvo juntamas didžiulis žiūrovų susidomėjimas ir festivalio pabaigoje laimėjo žiūroviškiausio lietuviško filmo apdovanojimą.
Nuo rugpjūčio 15 d. šį filmą galima išvysti visuose Lietuvos kino teatruose, o rudenį „Nematomas frontas“ keliaus po Amerikos kino teatrus, premjera Niujorke numatoma lapkričio 7 d., taip pat filmas keliaus į Čikagą ir Los Andželą bei Ukrainą.
Filmo „Nematomas frontas“ premjeros akimirkos
Filmo „Nematomas frontas“ anonsas: