fbpx
Naujienos

Filmo „Pelėdų kalnas“ kompozitorius Titas Petrikis sulaukė tarptautinio pripažinimo

„Global Music Awards“

Prestižiniai muzikos apdovanojimai „Global Music Awards“ kompozitorių dr. Titą Petrikį įvertino sidabro medaliu už kino filmo „Pelėdų kalnas“ (rež. A. Juzėnas) garso takelį. Daugiau kaip pusę metų prie filmo garso takelio dirbęs T. Petrikis įvertintas už pasiekimus kino ir TV muzikos kategorijoje. Tarptautiniai muzikos apdovanojimai teikiami išskirtiniams įvairių žanrų kompozitoriams – tarp 57 sidabro laimėtojų iš viso pasaulio tik trims asmenims įteiktas apdovanojimas už muziką filmų garso takeliams.

„Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad žmonės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje žiūrėjo „Pelėdų kalną“, žaismingą, greito veiksmo kupiną vaidybinį filmą apie sudėtingą Lietuvos istorijos tarpsnį. Manau, šis filmas yra puiki galimybė kviesti tautiečius ir pasaulį diskusijai, ką reiškia gyventi ir išgyventi priespaudoje ar tremtyje, kokią prasmę turi  pamatinės sąvokos „Laisvė“, „Drąsa“, „Meilė Tėvynei“ ir pan. Man buvo garbė dalyvauti šiame diskurse pasitelkiant subtilią muzikos kalbą“, – sako apdovanojimu įvertintas T. Petrikis.

„Global Music Awards“ – ne pelno siekianti organizacija, kuriai itin svarbu išlikti nepriklausomai, o darbus vertinti pagal meninę vertę. Tarptautinių muzikos apdovanojimų komisiją sudaro 16 skirtingų kompetencijų narių: muzikos kompozitoriai, atlikėjai ir akademikai iš įvairių šalių. Kai kurių komisijos narių darbai buvo įvertinti Emmy ir Grammy apdovanojimais.

„Skirtingai nei kiti prestižiniai apdovanojimai, kurie dažnai kreipia dėmesį tik į kūrinio bilietų pardavimo skaičių ar menininko gerbėjų skaičių, mūsų tikslas yra įžvelgti ir pabrėžti meninę kūrinių kokybę. Norime paskatinti daug metų savo įgūdžius tobulinančius nepriklausomus nuo didžiųjų studijų kūrėjus dirbti ir pasakyti, kad jų kūryba yra labai svarbi. Džiaugiamės, kad sulaukėme paraiškų net iš 63 šalių, ir Lietuvai, mano žiniomis, tai yra pirmasis apdovanojimas“, – pabrėžia dr. Thomas Bakeris.

Laimėtojai tarptautiniuose „Global Music Awards“ apdovanojimuose renkami daugiau kaip 30 muzikos kategorijų. Menininkai yra kviečiami siųsti savo darbus įvairioms sritims, pavyzdžiui, dainų, žaidimų, filmų ir TV, eksperimentinės muzikos, garso efektų kūrimo ir kt.

Komentarai