fbpx
Kino pavasaris

Filmo premjeroje krykštaujantys vaikai ir kandidatas i LR prezidentus

Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ premjera Kūrėjų archyvas
Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ premjera
Kūrėjų archyvas

Praėjusį sekmadienį, k/t „Forum Cinemas Vingis“ įvyko trumpametražio E. Jankausko filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ premjera.

Į filmo premjerą rinkosi ne tik rėmėjai, aktoriai bei draugai, bet, žalių balionų jūroje paskendę krykštavo ir vaikų dienos centro „Duok ranką“ vaikai, suvaidinę ir viename filmo epizodų. Prieš premjerą filmo idėjos autorė ir viena pagrindinių aktorių Gabija Siurbytė dėkojo ne tik visai filmo komandai bei aktoriams, bet ir filmo rėmėjams, be kurių ši idėja nebūtų įgyvendinta. Kad filmo apie mažą vienišą mergaitę, išsiruošusią  ieškoti savo tėvų, idėja aktuali visame pasaulyje, liudija „Kickstarter“ rėmimo platformoje surinktos lėšos, kurias skyrė įvairiausių šalių kino gerbėjai.

„Dabar suprantu, kad visas mano darbas ne veltui. Dabar žinau, kad dar yra žmonių, kuriems rūpi šie vaikai“, apsupta mažųjų žiūrovų kalbėjo vaikų dienos centro „Duok ranką“ vadovė Lina Gedmintienė.  Po ne vieną jautresnį žiūrovą sugraudinusio filmo, gražia jaunų kūrėjų iniciatyva džiaugėsi ir kandidatas į prezidentus Vladas Lašas, palaikęs idėją ir „Kickstarter“ paramos platformoje.

Jautrus, pasaką primenantis filmas subtiliai kalba apie skaudžius dalykus: trapų vaiko pasaulį, vienišumą bei svajones.

Pagrindinį – vaduoti savo tėvų išsiruošusios mergaitės vaidmenį, atliko filme debiutavusi aštuonmetė Mija di Marco, aktorės Viktorijos Kuodytės duktė, kuriai šis filmavimas buvo virtęs tikru išbandymu, tačiau, kaip atviravo filmo režisierius E. Jankauskas – „Mija tikra bomba. Kai tik ją pamačiau, supratau, kad tai TA mergaitė“.

Filme vaidmenis kūrė ir tokios Lietuvos teatro ir kino legendos kaip Elvyra Žebertavičiūtė bei Janina Matekonytė, aktoriai Andrius Žiurauskas, Gabija Siurbytė ir režisierius Jonas Trukanas.

Filmą galite pamatyti festivalio „Kino pavasaris“ metu, jis įtrauktas į Kino pavasario trumpametražių filmų konkursinę programą.

 

Komentarai