fbpx
Naujienos

Filmo „Semme” kelionė per Lietuvą su tikru pavasariu už lango

Kadras iš filmo „Semme“ Goodlife Photography
Kadras iš filmo „Semme“
Goodlife Photography

Maloniai ir šiltai šių metų „Kino pavasaryje” sutiktas dokumentinis filmas „Semme” pradeda savo kelionę pas žiūrovus, kurie nesuspėjo ar negalėjo jo pamatyti. Kartu į filmų premjeras miestuose atvyksianti kūrybinė komanda ne tik pristatys, bet ir surengs diskusijas bei kvies imtis iniciatyvų, kurias sėkmingai pavyko patiems įgyvendinti.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad filmas skirtas tik tam tikrai žiūrovų grupei, kuri dalyvavo žygiuose su geografu Tadu Šidiškiu ar apeigose, renginiuose su vyriausiuoju kriviu Jonu Trinkūnu, palikusiu mus šiais metais. Iš tiesų filmui pavyko pasibelsti į žymiai daugiau širdžių ir sulaukti teigiamų atsiliepimų ir iš tų, kurie niekad nesusidūrė su pagrindinių veikėjų veikla ar nesilankė panašiuose renginiuose. Didžiausiame Lietuvos kino festivalyje filmą „Semme” jau pamatė daugiau nei 300 žiūrovų. Tai kur ta paslaptis, kuri domina filmu žiūrovus? Režisierius Ernestas Samsonas sako, kad raktas yra pagrindinių veikėjų nuoširdumas ir atvirumas. Jie kalba iš širdies apie tai, kas suprantama ir patirta kiekvieno iš mūsų, per mus pačius ir mūsų senelius. O prie šio recepto pridėjus nemažai komiškų situacijų, turime vėjo gūsį išsiilgusiems lengvo, bet tuo pačiu ir rimtas temas paliečiančio dokumentinio filmo.

Komandos nariai kelionei suteikė „Turo po Lietuvą” vardą ne be reikalo. Jos metu bus aplankyti visi didieji Lietuvos miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys. Be jų, bus apsilankymų ir mažesniuose miestuose bei miesteliuose. Filmas ir komanda į juos kviečiami nuo pat filmo premjeros. Filmo prodiuseris ir filmo idėjos autorius Simonas Naudžius teigia, kad labai svarbu, jog filmas pasiektų žiūrovą ir atokesniuose Lietuvos kampeliuose, nes būtent ten trūksta pozityvaus nusiteikimo ir pasakojimų, kaip galima mylėti savo žemę. Dėl to komanda skiria didelį dėmesį tokių kelionių organizavimui, kad atkeliautų ne tik filmas, bet ir filmo kūrybinė komanda, po filmo įvyktų diskusija. Tokios diskusijos planuojamos kiekviename mieste, pirmuosiuose seansuose.

Filmo kelionė kelione po Lietuva nesibaigs: komanda jį siunčia į tarptautinius kino festivalius bei ruošiasi pristatymams kaimyninėse šalyse: Latvijoje, Estijoje.

„Semme” (prūsiškai „žemė”) – tai dokumentinis filmas apie Lietuvos etnokultūrą. Kelionė per keturis metų laikus apima žygių, tikėjimo ir tautodailės temas, kurios pasakojamos ir atskleidžiamos per tris asmenybes, paskyrusias visą savo gyvenimą lietuviškų tradicijų puoselėjimui: krivį Joną Trinkūną, geografą Tadą Šidiškį ir tautodailininką Algirdą Versecką.

Kvietimas į filmą:

Filmo „Semme” kelionė prasideda pasibaigus „Kino pavasariui”, bet prasidėjus tikram pavasariui už lango. Pirmieji seansai įvyks jau šią savaitę:

VILNIUJE:
04-23 19:30 kino teatre „Pasaka” (Susitikimas su kūrybine komanda)
04-24 18:30 kino teatre „Pasaka”

KAUNE:
04-25 18:00 kino teatre „Romuva“ (Susitikimas su kūrybine komanda)

ŠIAULIUOSE:
04-26 15:30 kino teatre „Atlantis Cinemas“ (Susitikimas su kūrybine komanda)

KLAIPĖDOJE:
04-27 17:00 KKKC Parodų rūmuose (Susitikimas su kūrybine komanda)

Apie kitus seansus informacija nuolat atnaujinama filmo puslapiuose semme.lt ir paskyroje facebook.com/semme.movie

„Kakava Visuals“ informacija

Komentarai