fbpx
Reportažai

Filmo „Šventa karvė“ filmavimo įspūdžiai iš komandos narių lūpų

Martynas Starkus, Mohitas Agarwalas ir Vytaras Radzevičius Filmo „Šventa karvė“ spaudos konferencija Vilijos Buivydės nuotrauka
Martynas Starkus, Mohitas Agarwalas ir Vytaras Radzevičius  Filmo „Šventa karvė“ spaudos konferencija Vilijos Buivydės nuotrauka
Martynas Starkus, Mohitas Agarwalas ir Vytaras Radzevičius
Filmo „Šventa karvė“ spaudos konferencija
Vilijos Buivydės nuotrauka

Gruodžio 9 dieną įvyko režisieriaus Donato Ulvydo komedijos „Šventa karvė“ pristatymas ir spaudos konferencija. Filme pasakojama istorija apie vidutinio amžiaus krizę išgyvenančius du draugus, kurie išvyksta į Indiją ieškoti „nušvitimo“. Tačiau atsidūrę visiškai kitame pasaulyje, išgyvenę visus sunkumus, jie iš naujo atranda, kas yra draugystė.

„Tik dabar eidamas pagalvojau, kad aš vaidinau net tris personažus: sudėtingą asmenybę Starkų ir du paprastesnius – briedį ir Kalėdų senelį“, – taip savo vaidmenį pristatė vienas iš pagrindinių filmo herojų Martynas Starkus. Jo bendražygis Vytaras Radzevičius taip pat teigė, kad buvo tikrai sudėtinga vaidinti save patį.

Visai filmo kūrybinei komandai tikru atradimu tapo jaunas indų aktorius Mohitas Agarwalas, kuris prieš šią komediją nemažai metų dirbo teatre. „Nelengva tokioje šalyje kaip Indija surasti aktorių, nes jų yra daug, jie beveik visi nori filmuotis Bolivude“, – pasakojo Martynas Starkus. Tačiau visi pasirinko Mohitą. Komanda tikrai neapsiriko ir nuo pat pirmųjų filmavimo akimirkų žinojo, kad tai buvo teisingas sprendimas. „Pasirenkant lėmė ir tai, kad indų vardai labai sudėtingi, o jo vardą labai lengva atsiminti pagal kokteilį Mohito“, – juokavo Vytaras Radzevičius.

Pats indų aktorius, gavęs pasiūlymą filmuotis lietuviškoje komedijoje, iš pradžių tuo nepatikėjo. „Tuo metu aš ruošiausi spektakliui teatre, kai gavau laišką iš prodiuserio Nipuno Sabharwalo, kuriame jis rašė, kad režisierius Donatas Ulvydas kuria naują filmą Indijoje, ir galbūt norėtum apie jį pasikalbėti. Aš maniau, kad visa tai netiesa“, – pasakojo Mohitas Agarwalas.

 Filmo „Šventa karvė“ spaudos konferencija Vilijos Buivydės nuotrauka

Filmo „Šventa karvė“ spaudos konferencija
Vilijos Buivydės nuotrauka

Kalbėdamas apie filmavimo ypatumus režisierius teigė, kad dėl vietinių papročių jiems net teko keisti finalinės scenos scenarijų, kurioje grįžęs namo Mohito veikėjas romantiškai apsikabina savo merginą ir ją pabučiuoja. „Mes filmavome šitą sceną musulmonų skersgatvyje ir padarėme repeticiją. Kada aktoriai apsikabimo, vietiniai iškart sujudo“, – prisiminimais dalinosi Donatas Ulvydas. Jiems atrodė, kad jie filmuoja pornografinį filmą, todėl režisieriui teko pakeisti scenarijų.

Sunkumų kilo ir filmuojant sceną su karve ant mašinos stogo. „Kai mes pačioje pradžioje pasakėme, kad norėsime ant stogo karvės, Nipunas atsakė: „Ne, ne, ne, ne“, – dalinosi įspūdžiais Donatas Ulvydas. „Juokaukite, bet ne tiek“, – pridūrė Vytaras Radzevičius. Kadangi Indijoje karvės yra šventos, kiekvieną kartą paliepus Nipunui, jie turėdavo per dvi minutes ją nuimti nuo mašinos.

Filme galėsite išvysti ir mažąją Martyno Starkaus dukrelę Mėtą. „Žinojau, kad filmuosime keletą scenų su mergaite. Ji turėjo būti 7-8-erių metų amžiaus. Donatas ieškojo ir niekaip nerado“, – pasakojo aktorius. Todėl režisierius ilgai neradęs tinkamos mergaitės, paklausė Martyno, ar negalėtų viena iš jo dukrų suvaidinti. Kadangi vienai jau buvo vienuolika metų, o kita dar nemokėjo kalbėti, tai vaidmenį teko išbandyti keturių metų dukrelei Mėtai.

Filmą „Šventa karvė“ Lietuvos kino teatruose galėsite išvysti jau nuo šio penktadienio, gruodžio 12 dienos.

Filmo „Šventa karvė“ spaudos konferencija

Komentarai