fbpx
Naujienos

Filmo „Tarp pilkų debesų“ aktorė Bel Powley – festivalio „Šeršėliafam“ programoje

Kadras iš filmo „Paauglės dienoraštis“ Festivalio „Šeršėliafam“ archyvas
Kadras iš filmo „Paauglės dienoraštis“
Festivalio „Šeršėliafam“ archyvas

Rutos Sepetys bestselerio „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijoje vaidinsianti britų aktorė Bel Powley įtraukta į tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ programą. Gruodžio 3 d. Vilniuje prasidėsiančio festivalio metu žiūrovai galės išvysti aktorės tramplinu į pripažinimą tapusį filmą „Paauglės dienoraštis“ (Diary of a Teenage Girl).

Vintažinius 1976-uosius San Fransiske vaizduojanti režisierės Marielle Heller juosta „Paauglės dienoraštis“ pristatyta Sandanso kino festivalyje. Filmas tapo vienu tamsiųjų festivalio arkliukų, o pagrindinė aktorė Bel Powley akimirksniu atsidūrė prodiuserių ir kino žiniasklaidos taikiklyje. „Pritrenkianti“, „įvairiapusė“, „vaikiškai jautri“, „nepakartojama“ – „The Guardian“, „Variety“, „The Rolling Stone“, „New York Times“, „Vogue“, „Indiewire“ ir kiti prestižiniai leidiniai liaupsina Bel Powley, o viena didžiausių JAV televizijos žvaigždžių Jimmy Fallon pranašauja aktorei Oskarą.

„Paauglės dienoraštis“ pasakoja apie penkiolikmetę Minę (aktorė Bel Powley), dokumentuojančią kiekvieną savo žingsnį. Mergina mano, kad yra per stora, tačiau tai netrukdo sulaukti dėmesio iš vaikinų mokykloje. Jausdamą bundantį savo seksualumą, Minė labiausiai nori prarasti nekaltybę. Mergaitė auga su bohemiška mama (aktorė Kristen Wiig, pažįstama iš filmo „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“) ir netrukus ima jausti trauką mamos vaikinui (aktorius Alexander Skarsgård).

Jimmy Fallon laidos įrašas čia.

„Kai aš augau, filmuose būdavo tokie moteriški personažai: princesė, laukianti princo; pasileidėlė, kuri miega su visais ir kuriai baigiasi blogai; aseksuali, sarkastiška moksliukė. Prisimenu, žiūrėdavau tuos filmus ir galvodavau „Aš nesu nė viena iš jų. Ar dėl to esu nenormali? Jaunos merginos seksualumas tinkamai nepaaiškinamas nei knygose, nei filmuose, apie tai nepasišnekėsi su draugais mokykloje. Šitas filmas yra apie tai, kaip išmokti save gerbti ir mylėti“, – sako Bel Powley.

„Paauglės dienoraštis“ – aktorės Marielle Heller režisūrinis debiutas. Filmas laimėjo didįjį prizą Berlyno kino festivalio programoje, skirtoje jaunimui virš 14 metų, filmo operatorius apdovanotas už meistriškumą Sandanse, filmą įvertino ir Palm Springso bei Edinburgo kino festivaliai.

Po „Paauglės dienoraščio“ aktorę nusižiūrėjo ir režisierius Marius Markevičius bei prodiuseris Žilvinas Naujokas, kuriantys filmą pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rutos Sepetys bestselerį „Tarp pilkų debesų“. Dramoje, kurios filmavimas prasidės kitų metų pradžioje, Bel Powley įkūnys pagrindinę heroję – į Sibirą su šeima ištremtą merginą Liną.

„Paauglės dienoraštį“ Lietuvos žiūrovai galės išvysti gruodžio 3 – 13 d. vyksiančio tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ metu. 9 kartą organizuojamas „Šeršėliafam“ siekia pristatyti moterų režisierių kūrybą ir atkreipti dėmesį į moterų padėtį bei iššūkius visuomenėje.

Filmo anonsą galite pažiūrėti čia: 

Komentarai