fbpx
Naujienos

Filmo „Tarp pilkų debesų“ aktorė Bel Powley triumfuoja kine

Aktorė Bel Powley Tauras Films archyvas
Aktorė Bel Powley
Tauras Films archyvas

Lietuvių kilmės rašytojos Rutos Sepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijoje vaidinsianti aktorė Bel Powley rausta nuo jos adresu skriejančių komplimentų. Kino teatruose JAV ir Didžiojoje Britanijoje pasirodžius kol kas ryškiausiam jos filmui „Paauglės dienoraštis“, kino kritikai liaupsina Bel Powley talentą ir žada merginai karjerą aukščiausioje aktorių lygoje.

„Bel Powley pritrenkianti: ji sugeba nepriekaištingai derinti komiškumą su už širdies griebančiu jautrumu“, – giria Peter Travers iš „Rolling Stones“.

„Vogue“ tiki, kad „Paauglės dienoraštis“ taps lūžiu Bel Powley karjeroje, taip kaip filmas „Auklėjimas“ („An Education“) kažkada tapo tramplinu į Holivudą dabar puikiai žinomai filmų „Getsbis“, „Važiuok“, „Toli nuo skubančios minios“ aktorei Carey Mulligan.

„New York Times“ mano, kad Powley „akyse galima matyti tą atvirą žvilgsnį, kurį vaikai turi tol, kol nesusiduria su tikru gyvenimu“

„The Guardian“ rašo, kad į Bel Powley beprotiškai įdomu žiūrėti: „Tai gaivus, labai įvairiapusis vaidmuo“.

Pati aktorė teigia: „Aš noriu ir toliau vaidinti stiprias moteris. Nebūtinai superherojes, bet tokias, kurios iš tikro egzistuoja“.

Herojės Linos vaidmuo romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijoje – tobulas šio troškimo išsipildymas. Jaunos merginos, kartu su šeima ištremtos į Sibirą, kovos, brandos ir meilės istorija jau suvirpino širdis daugiau nei 45 šalyse. Lina iš tiesų egzistuoja: knyga parašyta remiantis tremtinės Irenos Saulutės Špakauskienės prisiminimais.

Lietuvai atstovaujantis filmo, kurio darbinis pavadinimas „Pelenai sniege“, prodiuseris Žilvinas Naujokas džiaugiasi Bel Powley įvertinimu: „Neįtikėtinai geros recenzijos tik dar kartą patvirtina, kad mūsų pasirinkimas sėkmingas. Bel bus puiki Lina, O Lietuva galės didžiuotis mūsų filme nusifilmavus tokiai talentingai aktorei“.

„Pelenai sniege“ bus pradėti filmuoti 2016 m. pradžioje. Būsimojo filmo scenarijų parašė Sandanso kino instituto alumnas Benas Yorkas Jonesas. Dramą režisuos lietuvių kilmės amerikiečių režisierius Marius Markevičius, žinomas kaip filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas.

Su išsamiomis recenzijomis galite susipažinti čia:

http://www.rollingstone.com/movies/features/bel-powley-sex-drugs-and-a-breakout-star-20150807

http://www.vogue.com/13291151/actress-bel-powley-the-diary-of-a-teenage-girl/

http://www.theguardian.com/film/2015/aug/09/diary-teenage-girl-review-entertaining-insightful-ferociously-confident

http://www.teenvogue.com/story/bel-powley-interview-the-diary-of-a-teenage-girl

Komentarai