fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

Filmo „The Interview“ anonsas įsiutino Šiaurės Korėją. Kas nori nužudyti Kim Jong Uną?

Turbūt ne vienas iš jūsų jau matėte rudenį pasirodysiančios komedijos The Interview anonsą. Filmą režisavo Evanas Goldbergas ir jo geriausias draugas Sethas Rogenas, o kartu su pastaruoju pagrindinį vaidmenį atlieka (nė kiek nesistebime) Jamesas Franco. Ši trijulė kartu siautėti ne tik baruose, bet ir kino ekranuose pradėjo praėjusiais metais, kuomet Goldbergas režisavo filmą This Is the End, su visa savo šaika priešakyje. Tačiau grįžkime prie The Interview anonso. Ar jums neiškilo klausimas, kaip į filmą reaguos Šiaurės Korėjos valdžia?

The Interview pasakojama istorija apie du vyrukus Davidą ir  Aaroną, kurie išsiunčiami į Šiaurės Korėją paimti interviu iš jos lyderio Kim Jong Uno, o vėliau CŽV įsako jiems Kim Jong Uną nužudyti. Skamba visai linksmai, tačiau tik ne tuomet, kuomet kažkas (net ir komedijoje) įsako nužudyti didįjį Šiaurės Korėjos lyderį.

Šiaurės Korėja, žinoma, labai greitai sureagavo į šio filmo anonsą. Neįvardinantis šalies Užsienio reikalų ministerijos atstovas vakar išplatino pareiškimą, kuriame teigė, jog The Interview pasirodymas JAV kino teatruose reiškia ne ką kitą kaip akivaizdų teroro aktą ir karo pradžią bei skelbia pradėsiantys negailestingą kerštą. Pranešime filmo pavadinimas nebuvo įvardintas tiesiogiai, tačiau visiems ir taip buvo aišku, apie ką eina kalba.

Tuo tarpu  vienas iš filmo režisierių Sethas Rogenas prieš keletą savaičių Yahoo Movies teigė, jog rašydami scenarijų jie labai daug tyrinėjo gyvenimą Šiaurės Korėjoje. Mes daug skaitėme, kalbėjomės su vyruku iš Vice žurnalo. Jis išties lankėsi Šiaurės Korėjoje ir susitiko su Kim Jong Unu. Taip pat bendravome su pareigūnais, dirbančiais su Šiaurės Korėja, klausinėjome jų visko

Setho atsakas į Šiaurės Korėjos pareiškimą nestokojo humoro: Žmonės dažniausiai nenori manęs nužudyti dėl mano filmų, kol jie nesumoka 12 JAV dolerių ir juos pamato. Hiyooooo!!!

 Žodžiu, The Interview pasidarė tikrai puikią reklamą. Neaišku, kaip čia viskas baigsis, tačiau labai abejojame, jog filmas bus uždraustas rodyti JAV, o jo oficiali premjera – spalio 10 d.

p.s. kažkada jau rašėme apie kino pramonę Šiaurės Korėjoje.  Minėjome  Šiaurės Korėjoje susuktą dokumentinį filmą „Propaganda“, kuriame be gailesčio kritikuojamas visas Vakarų pasaulis (išsamų straipsnį rasite čia); taip pat pristatėme 1985 metais  sukurtą fantastinį filmą apie monstrą „Pulgasari“, kuris turi išties įdomią atsiradimo istoriją.

Komentarai