fbpx
Naujienos

Filmo „Tobuli melagiai“ žvaigždė A. Rohrwacher – vėl kinuose, magiškojo realizmo pasakoje

Kadras iš filmo „Laimingasis Ladzaras“

Nuo šio penktadienio Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti 4-iems Europos kino akademijos apdovanojimams nominuotas Alice Rohrwacher magiškojo realizmo filmas „Laimingasis Ladzaras“ (Lazzaro felice, 2018). Filmas šių metų Kanų kino festivalyje apdovanotas už geriausią scenarijų.

Nekaltų akių Ladzaras gyvena didelėje žemdirbių šeimoje atokiame Italijos kaimelyje. Vieną dieną jis susipažįsta su Markizės, kuriai patarnauja jo šeima, sūnumi Tankredžiu, kuris nusprendžia imituoti savo pagrobimą, kad išviliotų iš motinos pinigų. Magiškojo realizmo pasaka nukelia į laiko tėkmei nepavaldžią Italiją, kurioje nekaltumu trykštantis Ladzaras bando visiems padėti.

Vieną iš pagrindinių vaidmenų režisierė patikėjo savo vyresniajai seseriai Albai Rohrwacher, Lietuvos žiūrovams žinomai iš filmų „Tobuli melagiai (Perfetti sconosciuti, 2015) ir „Šventa vieta“ (The Place, 2017). Gimusios vokiečio ir italės šeimoje, seserys augo mažame, centrinės Italijos miestelyje, kur tėvas užsiminėjo bitininkyste. „Mes užaugome miestelyje, aplink kurį nebuvo kino teatrų. Tai, kad mes neturėjome tikro santykio su kinu, mus privertė geisti šio pasaulio dar labiau“, – interviu su Sofia Coppola kalbėjo režisierė.

Baigusi literatūros ir filosofijos studijas Turino universitete, režisierė vėliau mokėsi scenarijaus rašymo Holdeno mokykloje tame pačiame mieste. Jau su pirmuoju savo filmu „Dangaus kūnas“ (Corpo celeste, 2011) ji pateko į Kanų kino festivalio gretutinę „Dviejų režisierių savaičių“ programą, kur ji buvo nominuota „Auksinei kamerai“ už geriausią debiutinį filmą. Antrasis režisierės filmas „Stebuklai“ (Le meraviglie, 2014) Kanų kino festivalio konkursinėje programoje laimėjo Didįjį žiuri prizą. Filmas buvo pirmas seserų Alice ir Albos bendras darbas. Paremtas prisiminimais apie jų pačių vaikystę, filmas pasakoja apie keturias seseris, gyvenančias bičių ūkyje. Pagrindinį vyriausios sesers vaidmenį atliko Alba. „Dirbti kartu mums pavojinga. Mus sieja labai artimas ryšys, bet ši tarpusavio meilė gali privesti prie didelių konfliktų“, – apie darbą kartu su seserimi teigė režisierė A. Rohrwacher.

Vyriausioji sesuo Alba kino industrijoje buvo pastebėta dar 2009 m. Berlyno kino festivalyje ji buvo išrinkta viena iš Europos kylančių aktorių. O 2014 m. A. Rohrwacher Venecijos kino festivalyje buvo įteiktas geriausios aktorės apdovanojimas už filmą „Alkanos širdys“ (Hungry Hearts, 2014). Vaikystėje norėjusi tapti akrobate, 17-os Alba pradėjo studijuoti mediciną Florencijoje. Ir tik priimta studijuoti vaidybą Nacionalinėje kino mokykloje, ji rimtai susidomėjo aktoryste. „Manau, kad medicina ir vaidyba yra panašios. Vienu bandai suprasti, kas vyksta žmogaus kūne, kitu bandai jį išreikšti“, – apie savo pasirinkimą pasakojo aktorė.

Abi seserys šiais metais yra nominuotos Europos kino apdovanojimams: Alba už geriausią moters vaidmenį, o Alice už geriausią scenarijų ir režisūrą. Nugalėtojai paaiškės gruodžio 15 d. Sevilijoje.

Retai kino industrijoje pasitaikantį seserų fenomeną galėsite išvysti  jau šiandien, gruodžio 5 d. kino teatre „Pasaka“ išankstinėje filmo premjeroje. „Laimingasis Ladzaras“ kinuose nuo gruodžio 7 d.

Anonsas:

Komentarai