fbpx
Naujienos

Filmo „Vilko vaikai“ režisierius Rickas Ostermannas Lietuvoje

Ostermann © Anja Lehmann
Režisierius Rickas Ostermannas
Anja Lehmann nuotrauka

Kovo 4 d. į Lietuvą atvyksta mūsų šalyje kurto filmo „Vilko vaikai“ („Wolfskinder“, 2013), tapusio vienu svarbiausių praėjusią savaitę prasidėjusių Vokiško kino dienų akcentų, režisierius Rickas Ostermannas.

Filmo „Vilko vaikai“ istorinė tematika aktuali tiek Vokietijai, tiek Lietuvai. Paradoksalu, tačiau abiejų šalių viešojoje erdvėje ji vis dar nesulaukia tinkamo dėmesio. Filme įtaigiai ir jautriai vaizduojama vokiečių vaikų iš buvusių Rytprūsių teritorijos odisėja į Lietuvą. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui ir prasidėjus žiauriai sovietų okupacijai jie čia ieško duonos kąsnio. Lietuvos žiūrovas atpažins filme lietuviškus peizažus – didžioji dalis scenų buvo filmuotos Lietuvoje. Taip pat išvys lietuvių aktorius atskiruose epizoduose, kurie įvairiuose epizoduose vaidina lietuvių partizanus, ūkininkus bei rusų kareivius (pvz., Dainius Gavenonis, Aldona Bendoriūtė, Vidas Petkevičius, Aleksas Kazanavičius ir kt.). Paties režisieriaus mamos šeima yra kilusi iš buvusios Rytų Prūsijos ir karo verpetuose buvo priversta trauktis iš savo gimtųjų kraštų.

Po filmo peržiūrų režisierius dalyvaus susitikimuose su žiūrovais Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje:

  • kovo 4 d. 18.00 val. kino teatre „Pasaka“, Vilniuje
  • kovo 5 d. 18.00 val. kino teatre „Romuva“, Kaune
  • kovo 6 d. 18.00 val. KKKC Parodinėse erdvėse, Klaipėdoje

Lietuvoje viešintis režisierius ne tik pristatys savo filmą, bet ir perteiks savo patirtį susitikime su studentais. Kovo 4 d. Rickas Ostermannas ves seminarą „Pasakojimas be dialogų“ Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentams.

Plačiau apie Vokiško kino dienų filmus ir jų rodymo vietas: www.goethe.de/lietuva/vkd.

 

 

Komentarai