fbpx
Naujienos

Filmų kūrimo iššūkis Lietuvoje paskatino burtis ir tarptautines komandas (nuotraukų galerija)

Iššūkio „Odisėja72“ filmavimo užkulisiai
Nuotr. autorius Benas Navanglauskas

Išbandyti savo jėgas dalyvaujant vieninteliame Lietuvoje 72 valandų filmų kūrimo iššūkyje „Odisėja72“ panoro ne tik būrys Lietuvos kino ir video kūrėjų – šiemet prie iššūkio prisijungė ir įvairose pasaulio šalyse kuriantys jaunieji profesionalai. Du iš jų, braziliškų ir itališkų šaknų turintis režisierius Rafael Valério bei Lietuvoje studijuojanti graikų režisierė Mary Marinopoulou, dalijasi intensyvaus kūrybinio savaitgalio įspūdžiais.

Šiuo metu galite lengviau atsikvėpti – iššūkio filmai jau pateikti komisijai. Pasidalinkite ryškiausiais įspūdžiais apie tas tris paras, kurių metu kartu su komandomis sukūrėte trumpo metro filmus.

Mary: Dalyvaudami šiame iššūkyje kartu su komanda, mes turėjome puikią galimybę susipažinti su kitais kūrėjais, išbandyti savo jėgas, atrasti, kas sekasi geriausiai ir ką dar reikėtų tobulinti. Iš tiesų, savaitgalis buvo kupinas atradimų ir iššūkių, kuriuos įveikę jaučiamės stipresni. Taip pat, turėjome puikią galimybę pažinti miestą!

Rafael: Trumpo metro filmo sukūrimas per 72 valandas – išties intensyvi, tačiau labai vertinga patirtis. Tai suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, nes pamatai, jog scenarijų galima parašyti vos per dieną, o filmavimui bei montažui gali pakakti ir savaitgalio. Labiausiai džiaugiuosi, jog tokie projektai kaip „Odisėja72“ skatina bendruomeniškumą – tai puiki proga jauniesiems kino kūrėjams susitikti, užmegzti naudingų pažinčių ir padirbėti drauge. Pastaruosius dešimt metų mokiausi režisūros ir kūriau Prancūzijoje, ir galiu tik patvirtinti, jog kontaktų užmezgimas – tai vienas svarbiausių dalykų jauniesiems kūrėjams.

Kuo užsiimate šiuo metu ir kokie jūsų ateities planai?

Mary: Trumpo metro filmus kurti pradėjau dar 2011-aisiais, o nuo to laiko esu juos sukūrusi Graikijoje, Albanijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Šiuo metu kuriu savo debiutinį vaidybinį filmą, tad jo sėkmingas užbaigimas ir pristatymas dabar yra didžiausias mano tikslas.

Rafael: Pastaruoju metu festivaliams pristatinėju savo režisuotus trumpametražius filmus „Rafael Last Time Seen“ ir „Choice“, taip pat užsiimu trumpų ir vidutinio ilgio scenarijų rašymu. Artimoje ateityje planuoju ieškoti kino gamybos įmonės, su kuria dirbdamas galėčiau kurti trumpo metro filmus. Tačiau niekada negali žinoti, galbūt vieną dieną aš sugrįšiu į Lietuvą ir sukursiu filmą čia!

72 valandų filmų kūrimo iššūkyje „Odisėja72“ šiemet dalyvavo daugiau nei 150 atrinktų dalyvių, suformavusių 21 komandą. Iššūkio metu sukurtus filmus vertina tarptautinė komisija: režisierė ir scenaristė Eglė Vertelytė, vaizdo operatorius Mantas Šatkus, festivalių programų sudarytojas Peter Murdmaa iš Estijos bei filmų kritikas, teoretikas ir prodiuseris Bruno Ascuks iš Latvijos. Iššūkio metu sukurtų filmų peržiūra ir apdovanojimų ceremonija vyks jau rytoj, gegužės 18 d., Forum Cinemas Vingis. Bendra prizų už geriausius darbus vertė – daugiau nei 10 000 EUR.

Komentarai