fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas, Rekomenduojame (Kinomaistas.lt)

Filmų virsmas į kompiuterinius žaidimus

2010 metais garsusis kino kritikas Rogeris Ebertas pareiškė visuotinai diskutuotą frazę, jog video žaidimai negali būti vadinami menu ir nei vienas žaidimų kūrėjas neišgyvens taip ilgai jog sulauktų to meninio virsmo. Tačiau paskutiniu metu video žaidimų ir kino pasaulis taip susimaišė tarpusavyje, tiek daug vienas iš kito pasiėmė ir atidavė, jog nebeliko skirties tarp meno ir ne meno apibrėžimų.

Paskaičiuokite, kiek kino filmų yra sukurta pagal video žaidimų šablonus? „Need for speed“, „Resident Evil“, „Angry Birds“, „Max Payne“, „Lara Croft: Tomb Raider“, „House of the Dead“ ir daugelis kitų. Sukurti filmą pagal video žaidimą pakankamai paprasta, nes žaidimuose pasaulis modeliuojamas kompiuteriu, tad lieka daugybė vietos režisieriaus interpretacijoms. Tačiau ar lengva sukurti kompiuterinį žaidimą pagal kino filmą? Šį kartą reikalas slidesnis – žiūrovai jau turi pilną filmo suvokimą, tad iš jau sukurto žaidimo jis tikisi daug.

The Fast and the Furious

Pirmasis žaidimų automatams skirtas video žaidimas „The Fast and the Furious“ 2004 metais buvo išvystytas ir įgyvendintas kopmanijos „Raw Thrills“. Pavargusi nuo automobilių, ji sukūrė „The Fast and the Furious: Super Bikes“, kur, kaip ir numanote, buvo lenktyniaujama vien dviračiais. 2006 metais kompanija „Bandai Namco Games“ išleido „PlayStation“ skirtą kompiuterinį žaidimą „The Fast and the Furious“. Po filmo „The Fast and the Furious 6“ pasirodymo 2013 metais išleistas ir žaidimas „Fast & Furious: Showdown“, skirtas „Microsoft Windows“, „PlayStation 3“, „Wii U“, „Xbox 360“ ir „Nintendo 3DS“. Žaidimo istorija labai siejasi su šeštuoju filmu, viską miksuojant su kitų frančizės istorijų dalimis. Nors atrodo, jog lenktynių tema yra idealus kąsnis video žaidimų turinio kūrėjams, „The Fast and the Furious“ nesusilaukė daug gerbėjų, nes, pasak jų, be gražių mašinų ir lenktynių šis žaidimas niekuo neišsiskiria iš kitų lenktynių video pramogų. Kaip pabrėžė „Gamespot.com“, tie, kurie „The Fast and the Furious“ žaidžia, nes mėgsta filmą, bus tikrai nusivylę, o tie, kurie ieško solidaus gatvių lenktynių žaidimo, tikrai ras geresnių variantų nei „The Fast and the Furious“.

Hulk

„Marvel“ komiksas apie superherojų Hulką atsidūrė ne tik kino, televizijos ekranuose (filmai „Hulk“, 2003, „The Incredible Hulk“ 2008, 1978-1982 metais transliuotas TV serialas ar ne vienas animuotas paauglių auditorijos serialas), tačiau taip pat buvo paverstas į video žaidimus. Hulko alter ego – jaunąjį mokslininką Bruce’ą Bannerį – vaidinančio aktoriaus Erico Bana balsas pasirodė 2003 metų Marko Jameso režisuotame kompiuteriniame žaidime, skirtame „Game Boy Advance“, „GameCube“, „PlayStation 2“, „Xbox“ ir „Windows“. Žaidėjai „Hulk“ įvertino visai gerai, nors ne vienas skundėsi prastoku garso dizainu. Po keleto metų pasirodęs to paties Erico Bana žaidimas „The Incredible Hulk: Ultimate Destruction“ buvo įvertintas daug geriau, „CiN Weekly“ jam paskyrė 93 balus iš 100 ir pavadino „beveik niekada nesibaigiančiu pramoginiu žaidimu su krūva linksmybių ir non-stop naikinimu“.

„The Incredible Hulk“ žaidimas buvo toks populiarus, jog pasirodė ne viena skirtinga jo versija ir vaikams, ir suaugusiems. Pavyzdžiui, yra  sukurta  neoficiali kazino lošimo automatų versija, kurią galima žaisti su internetiniais žėtonais. Šį žaidimą nemokamai galite išbandyti čia.

The Lord of the Rings

Žaidimų, sukurtų pagal „The Lord of the Rings“ filmus, yra ne vienas ir ne du, tačiau vos keletą iš jų tiesiogiai atvaizduoja J. R. R. Tolkieno sugalvotą pasaulį Ardos dalyje, vadinamoje Viduržeme (Middle – earth). Be to, iki kol Peteris Jacksonas nepradėjo kurti „The Lord of the Rings“ trilogijos kino ekranuose, nei vienas žaidimas neturėjo šio oficialaus pavadinimo (iki tol buvo sukurta apie devynis). Vienas iš įdomesnių ir vertų paminėti žaidimų – 1982 metais kompanijos „Beam Software“ namų kompiuteriams sukurtas žaidimas „The Hobbit“, kuris yra pats pirmasis pagal Tolkieno knygas sukurtas video žaidimas. „The Hobbit“ žaidimas tapo bestseleriu Didžiojoje Britanijoje ir per pirmus dvejus metus parduota virš 10 tūkst. žaidimo kopijų, iš viso – apie milijoną. Nors vėliau buvo išleista keletas žaidimo tęsinių, nei vienas iš jų nesusilaukė tokio populiarumo kaip „The Hobbit“.

Taip pat dėmesio vertas internetinis vaidmenų žaidimas  „Lord of the Rings Online“, kurį galite nemokamai žaisti čia. Žaidėjas gali pasirinkti įvairiausias teritorijas, žaidėjus ir, kas svarbiausia, žaidimas nuolat sulaukia atnaujinimų. Paskutinis turinio atnaujinimų paketas „Helm‘s Deep“ pasirodė praėjusiais metais. Kiek teko domėtis, daugumai atnaujinimų daryti laikantis Tolkieno knygų, o ne Jacksono filmų – tokia buvo licenzijos sutartis, tad žaidėjų laukia daugybė nematytų pasaulių ir jų gyventojų. Kaip ir galima nuspėti, „Lord of the Rings Online“ tapo labai populiarus kompiuterinis žaidimas, nors jo vertinimai metams bėgant keičiasi.

Terminator

1984 metų filmas „Terminator“ sulaukė ne vienos video žaidimų versijos. Pirmasis kompiuterinis DOS veiksmo/nuotykių žaidimas pasirodė 1990-aisiais. Žaidėjas galėjo pasirinkti arba tapti Kyle’u Reese’u bei apsaugoti Sarah Conor nuo kyborgų, arba būti Terminatoriumi bei sunaikinti abu minėtus herojus.

 „Terminator Salvation“ video žaidimas pasirodė 2009 metais ir yra skirtas „Microsoft Windows“, „PlayStation 3“, „Xbox 360“ ir mobiliųjų telefonų sistemoms. Visas šaudymo/gaudymo žaidimas trunka apie keturias valandas ir neturi jokių didelių pribunbasų tik vieną – galima pakeisti žaidimo sunkumo lygį. „Terminator Salvation“ veiksmas mus nukelia į 2016 metų Los Andželą ir apima įvykius, kuriuos matėme filmuose „Terminator 3: Rise of the Machines“ ir „Terminator Salvation“. Žaidimas buvo įvertintas visai neblogai, tačiau daugeliui užkliuvo, jog aktorius Christianas Bale’as neįgarsino savo pagrindinio herojaus Johno Connoro.

Matrix

„Matrix“ video žaidimų, sukurtų pagal to pačio pavadinimo filmo francižę, yra sukurta ne vienas. Pradedant paprastais internetiniais, baigiant strateginiais stalo, video žaidimais. Pirmasis šios francižės žaidimas „Enter the Matrix“ pasirodė 2003-aisiais, specialiai žaidimui broliai Wachowski 35 mm kamera nufilmavo ir režisavo daugiau ne valandos ilgumo medžiagą, žaidime pasirodė tie patys personažai. Per 18 dienų buvo parduota daugiau nei milijonas žaidimo kopijų, o iš viso – apie penkis milijonus. „Enter the Matrix“ tiek mėgėjų, tiek kritikų buvo įvertintas gerai, nors teigta, jog kūrėjai galėjo dar keletą mėnesių patobulinti žaidimą prieš jį išleisdami.

Reziumuojant, didelių mastų filmai labai dažnai pavirsta ir kompiuteriniais žaidimais. Patys populiariausi filmai susilaukė ir ne vienos žaidimų versijos, skirtos namų kompiuteriams, kompiuterinių žaidimų konsolėms, žaidimų automatams ar mobiliesiems telefonams. Ir ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Komentarai