fbpx
Naujienos

Futuristiniame veiksmo filme „Divergentė“ į bendruomenes suskaldyta žmonija bijos unikalių gebėjimų turinčių jaunuolių

Divergentė
Divergentė
Kadras iš filmo „Divergentė“
„ACME Films“ archyvas

Dažnai susimąstoma, kaip ateityje atrodys mūsų pasaulis. Naujasis veiksmo filmas „Divergentė“ (angl. „Divergent“) pateikia įdomų futuristinės visuomenės modelį, kuriame žmonės pagal jų savybes skirstomi į tam tikras bendruomenes. Tačiau, kaip ir bet kurioje sistemoje, šiame naujame pasaulyje bijoma tų, kurių galimybės išeina už normų ribų, o pagrindinė herojė Beatrisė „Trisė“ paaiškės būtent esanti tokia – išskirtinė.

Filmą „Divergentė“ režisavo amerikiečių kino kūrėjas Neilas Burgeris, žinomas kaip 2011-ųjų juostos „Šalutinis efektas“ ir 2006-ųjų filmo „Iliuzionistas“ režisierius. Naujojo jo darbo scenarijus sukurtas pagal to paties pavadinimo Veronicos Roth romaną, išleistą 2011-aisiais.

Istorijos veiksmas vyksta ateities Čikagoje. Čia pagal galiojančią ir tobula laikomą tvarką 16-os metų sulaukę jaunuoliai specialiai paskirtą dieną turi sudalyvauti  gabumų patikrinime, po kurio jie gali pasirinkti vieną iš penkių egzistuojančių bendruomenių. Pagal asmenines savybes žmonės skirstomi į Pasiaukojančiuosius, Taikinguosius, Sąžininguosius, Ryžtinguosius ir Išmintinguosius. Žinoma, egzistuoja ir sistemos užribis, didžiausia gėda ir prakeiksmas – likti atstumtajam, nepriklausančiam nė vienai iš bendruomenių.

Pasiaukojančių tėvų šeimoje gimusi Beatrisė (akt. Shailene Woodley) grėsme tobulai visuomenei tampa po gabumų patikrinimo. Paaiškėja, kad mergina stipri net trijose srityse, tačiau tai anaiptol nėra privalumas. Šią dovaną mergina turi slėpti, mat tokie išskirtinių sugebėjimų turintys jaunuoliai laikomi neprognozuojamais ir pavojingais. Suvokdama jai kilusį pavojų Beatrisė pasirenka Ryžtingųjų bendruomenę, išsikrausto iš tėvų namų ir persivadina Trise. Tačiau slėpti prigimtį ir kovoti už save nenusileidžiant kitiems nėra taip lengva. Klaidos kaina milžiniška – nepateisinę lūkesčių tampa atstumtaisiais, o nuslėpę sugebėjimus pasmerkiami mirti. Netrukus paaiškėja, kad ir sistema turi savų paslapčių, o Tris įsimyli vieną iš instruktorių (akt. Theo Jamesas)…

Fantastinis ateities pasaulis, kova už vietą bendruomenėje ir jausminga jaunuolių meilė Lietuvos kino teatruose jau nuo kovo 28 dienos.

Filmo „Divergentė“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"